Naturalne, domowe sposoby na potencję – sprawdź!

0

Problemy z potencją dotykają niemałą grupę mężczyzn. Warto jednak wiedzieć, że można sobie z tym poradzić, stosując naturalne i domowe sposoby. Często wystarczy zmiana diety, rezygnacja z nałogów czy aktywność fizyczna. Co zatem może być skutecznym środkiem na rozwiązanie problemów z potencją?

Problemy z erekcją – przyczyny

Zanim jednak przejdziemy do odpowiedzi na pytanie o domowe sposoby na potencję, warto nieco zatrzymać się przy samych problemach z erekcją i ich przyczynach. Problemy z erekcją dotykają naprawdę wielu mężczyzn. Jedną z głównych przyczyn problemów z potencją jest brak aktywności fizycznej. Ta ma ogromny wpływ na układ sercowo – naczyniowy, a tym samym na krążenie krwi. Jak wiadomo, odpowiednie krążenie krwi ma wpływ na osiągnięcie erekcji. Oprócz odpowiedniej aktywności fizycznej przyczynami problemów z erekcją mogą być różnego rodzaju używki, stres, przemęczenie czy brak odpowiedniej ilości snu. Z wszystkimi tymi przyczynami najczęściej można poradzić sobie samodzielnie. Najlepiej jest zacząć od zmiany diety.

Zmiana diety

Jednym ze sposobów na to, jak poprawić erekcję domowym sposobem jest po prostu zmiana diety. Jeśli Twoja dieta bogata jest przede wszystkim w tłuszcze i węglowodany, to powinieneś ją jak najszybciej zmienić. Chcąc poprawić potencję, najlepiej jest swoją dietę opierać na produktach bogatych w witaminy i składniki mineralne. Zła dieta prowadzić może do zmian miażdżycowych w narządach płciowych. Dlatego postawić należy na produkty zawierające zdrowe tłuszcze, selen, argininę, cynk, witaminy E oraz B6. Jakie są to produkty? Wymienić można tu choćby kakao, awokado, łosoś, warzywa i owoce oraz pełnoziarniste produkty zbożowe. Duże znaczenie ma także stosowanie odpowiednich ziół i przypraw. W tym przypadku polecić można stosowanie korzenia żeń-szenia, wierzbownicy, liści Damiana czy miłorząbu.

Aktywność fizyczna

O aktywności fizycznej już wspomniano. Jeśli chodzi o naturalne sposoby na potencję, to jest to podstawa. Dlaczego jest ona tak ważna w tym kontekście? Przede wszystkim dlatego, że wzmacnia układ krążenia, co wpływa na poprawę krążenia w okolicach miednicy. Poza tym ma pozytywny wpływ na układ oddechowy i wytrzymałość organizmu, zwiększa witalność oraz zwiększa ilość wydzielanego testosteronu. Nie można zapomnieć także o tym, że dobrze prezentująca się sylwetka wpływa na dobrą samoocenę i podnosi własne poczucie atrakcyjności. A wiedzieć trzeba, że stan psychiczny również ma bezpośredni wpływ na potencję. Mówiąc o aktywności fizycznej, nie chodzi oczywiście o godziny spędzane na siłowni. Wystarczą częste i długie spacery po lesie, jazda na rowerze czy pływanie na basenie. Warto także pomyśleć o codziennej gimnastyce.

Ćwiczenia mięśni Kegla

Odpowiadając na pytanie, co jest dobre na potencję, koniecznie wspomnieć trzeba również o ćwiczeniach mięśni Kegla. Pozwalają one na wydłużenie stosunku oraz pozwalają na kontrolę momentu wytrysku. Same ćwiczenia powinny zajmować ok. 30 minut dziennie. Mięśnie Kegla umiejscowione są wokół prostaty. Można je wyczuć w momencie wstrzymania oddawania moczu. To właśnie te mięśnie odpowiedzialne są na ruch penisa w trakcie erekcji. Ćwiczenie mięśni Kegla polega na ich świadomym zaciskaniu oraz rozluźnianiu. Co ważne, efekty tych ćwiczeń zauważyć można już po niecałym miesiącu. Konieczna jest jednak systematyczność w ćwiczeniach.

Naturalne środki na potencję

W celu poprawy potencji skorzystać można również z wielu naturalnych produktów dostępnych na rynku. Przykładem mogą być tu żele na potencję. Skutecznie wzmacniają oraz utrzymują wzwód. Stosuje się je miejscowo, dlatego są całkowicie bezpieczne. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów.

4.7/10 - (6 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here