Podstawowe suplementy na redukcji, czyli czego nie może zabraknąć w diecie, gdy się odchudzasz

0

Podstawowe suplementy na redukcji, czyli czego nie może zabraknąć w diecie, gdy się odchudzasz

Choć to oczywiste, najlepszą metodą na odchudzanie i uzyskanie trwałych rezultatów jest zdrowa i zbilansowana dieta połączona z racjonalnym wysiłkiem fizycznym. A co z suplementami? Jak się okazuje, warto je włączyć głównie dlatego, że regulują niedobory składników odżywczych spowodowanych odmienioną dietą i  naturalnie pobudzają organizm do szybszej utraty wagi. Sprawdźmy zatem, jakie suplementy brać na redukcji.

Jak działają suplementy na redukcję masy?

Suplementy diety na redukcję mogą wykazywać zróżnicowane działanie, w zależności od celu, jaki chcesz osiągnąć. Rozróżnia się preparaty wpływające na metabolizm poprzez podniesienie temperatury ciała oraz takie, które zmniejszają wchłanianie tłuszczów i cukrów. Inne z kolei mogą regulować uczucie głodu, dzięki czemu rzadziej sięgamy po jedzenie.

Jedno nie ulega wątpliwości: suplementy odchudzające są potężną mieszanką składników aktywnych, soli mineralnych i witamin, czasem połączoną z mniej lub bardziej egzotycznymi ekstraktami roślin. Poszczególne komponenty od stuleci są używane w sektorze zielarstwa, a współczesne badania pozwoliły potwierdzić zasadność ich wykorzystywania w preparatach sprzyjających utracie wagi.

Niektóre pomagają osiągnąć nie tylko sukcesy dietetyczne, ale także dają ogólną korzyść dla organizmu, wpływając na poprawę samopoczucia i obniżenie poziomu stresu. Jako przykład może posłużyć chociażby suplement na redukcję N°1 Shaper Body polskiego producenta LabOne.

Składniki absolutnie podstawowe w suplementach na redukcji

Przyjrzyjmy się bliżej składnikom, jakie zawierają suplementy na redukcję tkanki tłuszczowej. Których z nich warto szukać w składzie?

  • Kofeina – wykazuje naturalne właściwości pobudzające i stymulujące. Pobudza komórki tłuszczowe organizmu do wytwarzania energii w procesie znanym jako termogeneza. Daje motywację, energię i koncentrację, których potrzebujesz, aby pozostać aktywnym przez cały dzień – zwłaszcza gdy jesteś na diecie niskokalorycznej. Ponadto wspiera redukcję wagi, działając na uczucie sytości.
  • Pieprz czarny: ten składnik ma korzystny wpływ na organizm, ponieważ wspomaga krążenie krwi, obniża poziom złego cholesterolu, a w połączeniu z innymi składnikami znacząco przyczynia się do poprawy regularności pracy jelit i zwiększenia metabolizmu.
  • Pieprz cayenne: ten rodzaj pieprzu działa bezpośrednio na tłuszcze i ich akumulację w organizmie. W połączeniu z czarnym pieprzem doskonale zwalcza kwasy tłuszczowe i zdecydowanie pobudza metabolizm.
  • Witaminy, minerały i aminokwasy, m.in. cholina (witamina B4), która wspiera organizm w efektywnym wykorzystywaniu tłuszczów i wpływa na nasze dobre samopoczucie; magnez, który poprawia regenerację mięśni i kontroluje poziom insuliny oraz glukozy; witamina D, która zwiększa poziom energii; witamina C, która usprawnia przemianę węglowodanów, białek i tłuszczów; L-cysteina, która ma działanie detoksykujące.

O czym jeszcze pamiętać? Wśród podstawowych suplementów na redukcji nie może zabraknąć probiotyków

Na redukcji zmienia się nasz schemat żywieniowy oraz intensywnie trenujemy. Niezastąpione w dbaniu o prawidłowe trawienie i pracę jelit są probiotyki. W trakcie wysiłku zapotrzebowanie komórek na tlen wzrasta, a zwiększona temperatura ciała powoduje wzrost poziomu wolnych rodników. Stres oksydacyjny uszkadza nabłonek jelitowy, torując niejako drogę wszelkim drobnoustrojom, które łatwiej  wywołują stany zapalne w organizmie. Warto zatem na redukcji włączyć również suplementy probiotyczne z żywymi kulturami bakterii. Co więcej, hormon szczęścia – serotonina – powstaje w jelitach. Bez niego nie byłoby mowy o powodzeniu na jakimkolwiek polu, w tym będąc na redukcji. Zadbajmy zatem o zdrowe jelita!

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here