Materace w Zabrzu – 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

0

Szukasz swojego przepisu na zdrowy sen? Oto 5 podstawowych parametrów, na które warto zwrócić uwagę.

Dlaczego wybór materaca ma tak duże znaczenie?

Sen jest kluczowym procesem dla naszego codziennego funkcjonowania. To dzięki niemu nasza gospodarka hormonalna, pamięć, a także mięśnie działają w pożądany sposób. Sen ma ogromny wpływ na naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Jest on kluczowy dla praktycznie każdego układu w naszym organizmie. Dlatego tak warto o niego dbać. Nie jest to jednak proste. Wybór materaca to trudne zadanie, dlatego przygotowaliśmy przegląd różnych cech, które materac powinien wnosić do naszego snu.

Dlaczego wybór materaca ma tak duże znaczenie?

5 przepisów na skuteczny sen

Oto najważniejsze cechy, które powinien mieć idealny materac:

  1. Odpowiednia ergonomia – materac ma przede wszystkim zapewniać nam skuteczne podparcie w trakcie snu.
  2. Wysoki standard wykonania, najlepiej z ekologicznych materiałów – w końcu materac ma być zakupem na wiele lat. Dlatego tak ważne jest to, by zwracać uwagę na długi okres gwarancji i dbałość producenta o zastosowane materiały. Na przykład marka Hilding Anders od lat strzeże tego, by w produkcji jej materacy nie używano szkodliwych substancji czy chemikaliów, a sama ekologia jest bardzo ważnym elementem działania firmy. Wiele materacy Hilding ma gwarancję na nawet 15 lat, która chroni nas m.in. przed odkształceniami.
  3. Znakomity mikroklimat – odpowiedni mikroklimat snu ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Ważne jest to, by materac odpowiednio odprowadzał wilgoć, a powietrze w nim mogło swobodnie cyrkulować. Taka wentylacja sprzyja temu, by wewnątrz konstrukcji materaca nie powstawały groźne dla naszego zdrowia ośrodki bakterii czy grzybów.
  4. Świetna higiena snu – higiena snu jest bardzo ważna. Materac powinien być wyposażony w zdejmowalny pokrowiec. Najlepiej, jeśli da się go prać w wysokiej temperaturze – dzięki temu zabite zostaną liczne uprzykrzające nasze życie mikroorganizmy.
  5. Cechy, które odpowiadają konkretnie Tobie – jeśli jesteś osobą, która ma specjalne oczekiwania wobec snu, nie odrzucaj ich! Jeśli budzisz się codziennie z bólem pleców, warto postawić na materac medyczny. Jeśli alergia uniemożliwia Ci skuteczne wysypianie się – zadbaj o materac z wysokim standardem higieny snu. Jeśli preferujesz materace twardsze, niż te, które są zalecane w ramach standardowej skali twardości – wybierz właśnie taki model. W wyborze materaca liczą się przede wszystkim Twoje potrzeby. Dotarcie do nich nie jest proste, jednak jeśli się to uda – Twój sen zdecydowanie będzie lepszy, zdrowszy i przyjemniejszy!

Wybierz materac zaufanej marki Hilding Anders

Skoro mówimy o aż 5. istotnych elementach, warto zastanowić się nad tym, czy każdy materac jest w stanie spełnić tak wiele potrzeb i wykazywać wysoki poziom w każdej z nich. Materace Hilding Anders tworzone są właśnie w taki sposób, by mogły one spełniać potrzeby różnych osób. Opracowywane są w ramach laboratorium Sleep Lab, w którym spotyka się praktyka – inżynieria, materiałoznawstwo, z człowiekiem – psychologią, neurologią, anatomią, fizjologią. Dzięki temu materace Hilding Anders wyróżniają się znakomitym poziomem trwałości, długimi okresami gwarancyjnymi. Stanowią skuteczne wsparcie dla snu każdego – niezależnie od jego wieku, płci i cech anatomicznych, a także zapewniają odpowiedni mikroklimat dla wypoczynku.

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie materace dostępne są w Twojej okolicy, warto skorzystać z serwisów – materace w Zabrzu lub materace w Olsztynie – dzięki temu szybko dowiesz się, jakie sklepy z materacami działają w Twoim mieście.

4.5/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here