Co sprawdzać wybierając szafy chłodnicze?

0

Urządzenia chłodnicze są powszechnie stosowane w bardzo wielu branżach. Korzystają z nich zarówno firmy z branży gastronomicznej, jak i przedsiębiorstwa handlowe. Również w sklepach z żywnością można znaleźć różnorodne szafy chłodnicze. Pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury dla wszystkich przechowywanych w nich produktów. Wpływa to na wydłużenie ich terminu przydatności do spożycia i chroni przed zepsuciem. Właśnie z tych powodów należy sięgać po najlepsze rozwiązania, które będą spełniały oczekiwania. Zwrócenie uwagi na kilka najważniejszych aspektów pozwala zdecydować się na sprzęty, które spełnią wszystkie oczekiwania.

Najważniejsze parametry techniczne definiujące szafy chłodnicze

Dobra szafa chłodnicza powinna przede wszystkim spełniać wymagania związane z kwestiami technicznymi.

Pierwszym istotnym parametrem jest pojemność. Najczęściej wyrażana w litrach określa jaką ilość produktów spożywczych można bezpiecznie zgromadzić w chłodni. Warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i na ich podstawie wybrać przeszklone szafy chłodnicze, które będą odpowiadały aktualnym potrzebom i zagwarantują odpowiednią przestrzeń. Sprawdzając pojemność warto także zwrócić uwagę na liczbę dostępnych półek i możliwość organizacji przestrzeni wewnątrz.

Kolejna istotna funkcja to możliwość regulacji zakresu temperatur. Szafy chłodnicze przeszklone mogą także pozwalać na regulację temperatury wewnątrz. Jest to przydatna opcja zwłaszcza w sytuacji, gdy szafa ma posłużyć do przechowywania zróżnicowanych produktów. Wybranie szafy chłodniczej z szerokim zakresem regulacji sprawia, że produkt jest o wiele bardziej uniwersalny. Dzięki temu sprawdza się jako wyposażenie gastronomii i handlu.

W dobie wysokich kosztów energii elektrycznej warto również sięgać po modele energooszczędne. Szafy chłodnicze w naszej ofercie to urządzenia, które posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające niski pobór prądu. Dzięki temu korzystając z urządzeń można poczynić znaczące oszczędności.

Dobrze wykonana szafa chłodnicza może posłużyć wiele lat

Bardzo istotnym kryterium przy wyborze szaf chłodniczych jest również jakość wykonania. Najpopularniejsze na rynku są konstrukcje z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w miejscach, gdzie są szczególnie narażone na uszkodzenia. Dodatkowo zastosowanie blachy malowanej proszkowo pozwala na dostosowanie wyglądu szafy do wystroju sklepu lub innej przestrzeni, w której się znajduje. Z tych powodów szafa chłodnicza przeszklona wykonana z metalu to jedno z najlepszych rozwiązań i bardzo dobry wybór do wielu miejsc.

10/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here