Garnek- obecność obowiązkowa!

0

Możemy mieć i na ogół mamy różne pomysły na aranżacje naszych wnętrz. Niezależnie jednak od tego jakie mamy preferencje i na jaki styl się zdecydujemy jest jedno pomieszczenie, któremu poświęcamy szczególnie dużo uwagi. Mowa tu o kuchni, sercu każdego domu. Zaplanowanie wystroju kuchni jest zadaniem niezwykle odpowiedzialnym i wymagającym. Jednak nie mniej istotne jest zadbanie o wyposażenie kuchni, mamy bowiem do dyspozycji prawdziwy festiwal produktów małego AGD i akcesoriów kuchennych. Jest jednak w tym gąszczu możliwości element niezbędny, bez którego istnieć nie może nawet najmniejsza kuchnia- garnek.

Wybierając garnki musimy zacząć od tego, z jakiej będziemy korzystać kuchenki- czy będzie to tradycyjna kuchenka gazowa, kuchenka ceramiczna, halogenowa czy, coraz bardziej powszechna, płyta indukcyjna. Kiedy ten wybór mamy już za sobą, pozostaje nam wybrać rodzaj  tworzywa z jakiego mają być wykonane garnki, z których będziemy korzystać i jakie mają mieć przeznaczone.

Mamy zatem obok klasycznych garnków do gotowania zupy czy ziemniaków też takie mające węższe zastosowanie, w niektórych kuchniach nieodzowne, np. garnki do gotowania mleka, makaronu i szparagów a także do pieczenia gęsi czy smażenia frytek.

Osobną kategorię stanowią garnki do gotowania na parze. Zwykle jest to zestaw na jeden palnik, składający się z garnka, pokrywy i kilku sitek. Gotowanie na parze to fantastyczna metoda przygotowania zdrowego, niskokalorycznego posiłku, po którą chętnie sięgają osoby na diecie i te ceniące zdrowy styl życia.

Mimo że kuchnia jest centralnym miejscem w naszych domach, gromadzimy się chętnie przy stole, ale już do pracy w kuchni nie wszyscy mamy zapał i serce. Wybór odpowiednich akcesoriów kuchennych- designerskich, kolorowych, stylowych, może nam nieco uprzyjemnić wykonywanie nielubianych czynności. Nie możemy jednak zapomnieć o najważniejszych cechach artykułów gospodarstwa domowego, ich właściwościach. W przypadku garnków decyduje o nich w dużej mierze materiał z jakiego zostały wykonane. Na rynku dostępne są garnki emaliowane, z których chętnie korzystały nasze mamy i babcie, wciąż mające zwolenników, zwłaszcza pośród miłośników stylu rustykalnego. Najpopularniejsze są garnki stalowe. St.al szlachetna to synonim estetyki i jakości, a ich ponadczasowy wygląd zapewnia doskonałe dopasowanie do każdego wnętrza. Najkrócej na rynku obecne są garnku marmurowe czy granitowe- aluminiowe wnętrze pokryte nieprzywierającą, odporną na korozję, zarysowania czy ścieranie, powierzchnią długo i równomiernie utrzymującą temperaturę. Są energooszczędne, eleganckie i odpowiednie do wszystkich typów kuchenek.

Cóż więcej można powiedzieć? Dom nie istnieje bez kuchni, kuchnia nie istnieje bez garnków, to chyba oczywiste. Garnek? Obecność obowiązkowa!

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here