Garnek- obecność obowiązkowa!

0

Możemy mieć i na ogół mamy różne pomysły na aranżacje naszych wnętrz. Niezależnie jednak od tego jakie mamy preferencje i na jaki styl się zdecydujemy jest jedno pomieszczenie, któremu poświęcamy szczególnie dużo uwagi. Mowa tu o kuchni, sercu każdego domu. Zaplanowanie wystroju kuchni jest zadaniem niezwykle odpowiedzialnym i wymagającym. Jednak nie mniej istotne jest zadbanie o wyposażenie kuchni, mamy bowiem do dyspozycji prawdziwy festiwal produktów małego AGD i akcesoriów kuchennych. Jest jednak w tym gąszczu możliwości element niezbędny, bez którego istnieć nie może nawet najmniejsza kuchnia- garnek.

Wybierając garnki musimy zacząć od tego, z jakiej będziemy korzystać kuchenki- czy będzie to tradycyjna kuchenka gazowa, kuchenka ceramiczna, halogenowa czy, coraz bardziej powszechna, płyta indukcyjna. Kiedy ten wybór mamy już za sobą, pozostaje nam wybrać rodzaj  tworzywa z jakiego mają być wykonane garnki, z których będziemy korzystać i jakie mają mieć przeznaczone.

Mamy zatem obok klasycznych garnków do gotowania zupy czy ziemniaków też takie mające węższe zastosowanie, w niektórych kuchniach nieodzowne, np. garnki do gotowania mleka, makaronu i szparagów a także do pieczenia gęsi czy smażenia frytek.

Osobną kategorię stanowią garnki do gotowania na parze. Zwykle jest to zestaw na jeden palnik, składający się z garnka, pokrywy i kilku sitek. Gotowanie na parze to fantastyczna metoda przygotowania zdrowego, niskokalorycznego posiłku, po którą chętnie sięgają osoby na diecie i te ceniące zdrowy styl życia.

Mimo że kuchnia jest centralnym miejscem w naszych domach, gromadzimy się chętnie przy stole, ale już do pracy w kuchni nie wszyscy mamy zapał i serce. Wybór odpowiednich akcesoriów kuchennych- designerskich, kolorowych, stylowych, może nam nieco uprzyjemnić wykonywanie nielubianych czynności. Nie możemy jednak zapomnieć o najważniejszych cechach artykułów gospodarstwa domowego, ich właściwościach. W przypadku garnków decyduje o nich w dużej mierze materiał z jakiego zostały wykonane. Na rynku dostępne są garnki emaliowane, z których chętnie korzystały nasze mamy i babcie, wciąż mające zwolenników, zwłaszcza pośród miłośników stylu rustykalnego. Najpopularniejsze są garnki stalowe. St.al szlachetna to synonim estetyki i jakości, a ich ponadczasowy wygląd zapewnia doskonałe dopasowanie do każdego wnętrza. Najkrócej na rynku obecne są garnku marmurowe czy granitowe- aluminiowe wnętrze pokryte nieprzywierającą, odporną na korozję, zarysowania czy ścieranie, powierzchnią długo i równomiernie utrzymującą temperaturę. Są energooszczędne, eleganckie i odpowiednie do wszystkich typów kuchenek.

Cóż więcej można powiedzieć? Dom nie istnieje bez kuchni, kuchnia nie istnieje bez garnków, to chyba oczywiste. Garnek? Obecność obowiązkowa!

4.7/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here