Dieta dukana – faza ostatecznej stabilizacji

0

Jesteśmy już w ostatniej fazie diety dukana, po zakończeniu fazy utrwalającej pozostaje nam jeszcze faza czwarta, aby efekty pozostały na zawsze. Faza 4 przybrała miano fazy ostatecznej stabilizacji i nie ma ona ściśle określonego czasu trwania.

Na tym etapie, efekt jo-jo powinien odejść w niepamięć. Co ciekawe, faza stabilizacji może być stosowana nawet do końca życia, aby zawsze cieszyć się szczupłą sylwetką. Pewnie po tym zdaniu się zniechęciliście, jednak dbanie o odpowiednią wagę i wygląd zewnętrzny jest konieczne, więc chyba warto wziąć to pod uwagę.

Najważniejsze zasady

„Proteiny czwartkowe” musimy wybrać sobie jeden dzień w którym będziemy spożywać
produkty proteinowe.
Druga zasada wymaga od nas aktywności fizycznej, a zatem wszelkiego rodzaju ćwiczeń.
Trzecia zasada mówi nam o codziennym spożywaniu otrębów owsianych w liczbie 3 łyżek stołowych.

Otręby owsiane, proteiny oraz ruch

Dlaczego wymaga się spożywania 3 łyżek otrębów? Wszystko za sprawą ich właściwości, poprawiają one bowiem tranzyt jelitowy i pęcznieją w żołądku, dzięki czemu uzyskujemy uczucie sytości, a więc jemy nieco mniej.

Jeden dzień musimy przeznaczyć na pokarmy proteinowe, natomiast w pozostałe sześć dni możemy jeść wszystko ( w granicach rozsądku ). Można także, tego jednego dnia sięgnąć po proteiny w proszku, jednak nie przesadzajmy z ilością podczas stosowania takich preparatów. „Proteiny czwartkowe” zezwalają nam na spożywanie np: filetów z kurczaka, cielęciny, steka wołowego, chudego białego sera, dorsza, łososia, halibuta, a także krewetek, ostryg i małż.

Warto także zadbać o ruch, doktor Dukan nazwał ten etap „rezygnacją z windy”. Nawet jeśli do tej pory nasza aktywność fizyczna była minimalna, możemy pokusić się o spacer, zamiast jazdę samochodem, a także o poranny jogging czy też inne ćwiczenia. Dzięki takiemu podejściu do sprawy, będzie nam o wiele łatwiej utrzymać wagę na stałym poziomie, a dodatkowo poprawimy swoje zdrowie. Szczególnie zalecany jest ruch dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Niska zawartość tłuszczu, cukru

Zdarza się tak, że zastanawiamy się nad tym, czy dieta dukana w 4 fazie zezwala na włączenie tłuszczy i cukrów. Oczywiście, że wolno, jednak należy pamiętać, że wolno stosować produkty o niskiej zawartości tłuszczu, jak i cukru. Zostało to również udowodnione naukowe, że jedzenie produktów z małą zawartością tłuszczu czy cukru, nie powoduje automatycznie spożywania ich w za dużych ilościach.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here