Dieta dukana

0

W dzisiejszych czasach smukła sylwetka pożądana jest w każdym wieku. Bycie szczupłym, zgrabnym  jest modne i atrakcyjne, zwłaszcza, jeśli jedziemy na wakacje i chcemy rozebrać się do stroju kąpielowego. Dlatego wiele osób szuka sprawdzonych, a przede wszystkim skutecznych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów.
Dieta Dukana jest jedną z najpopularniejszych diet w Polsce. Można na niej zrzucić dużo kilogramów, lecz taka dieta nie jest dla każdego bezpieczna. Osoby mające problemy z nerkami, wątrobą, bądź cukrzycą powinny się jej wystrzegać.Podstawą diety Dukana są białka. Dieta ta podzielona jest na kilka faz.

Pierwszym etapem jest faza uderzeniowa. Podczas tej fazy powinniśmy spożywać produkty o bardzo dużej zawartości białka. Dziennie powinno się pić minimum 1,5 litra wody. Następną fazą jest faza naprzemienna, w której możemy wprowadzić niektóre warzywa, z wyłączeniem roślin strączkowych oraz ziemniaków, które całkowicie wykluczamy z całej diety.Trzecią fazą jest faza utrwalająca,w której możemy wprowadzić do diety ryż, owoce, pieczywo, ser żółty oraz makarony. W diecie powinniśmy mieć też dzień, podczas którego spożywać będziemy same białka. Ważną rzeczą jest, by sprawdzać skład danych produktów. Musi mieć odpowiednią ilość białka oraz niską zawartość węglowodanów. „Ostatnią” fazą jest faza ostatecznej stabilizacji. Po zakończeniu diety, ważne jest, aby ciągle utrzymywać jeden dzień w tygodniu, w którym będziemy spożywać białka. Powinniśmy unikać alkoholu oraz pić dużo niegazowanej wody mineralnej. Dieta Dukana dzięki różnym urozmaiceniom, nawet bez węglowodanów może być bardzo różnorodna i ciekawa.

Dieta Dukana została tak opracowana, aby jej efekty były widoczne jak najszybciej. Już w pierwszej fazie bardzo szybko tracimy na wadzę. Twórca diety Dukan, efekty nakazuje traktować z rozwagą. Pierwsze utracone kilogramy to głównie woda. W ciągu kilku dni, nasz organizm nie jest w stanie spalić 2-3 kilogramów tłuszczu, lecz i tak efekty diety Dukana przekonują do tego, aby ją kontynuować.

4/10 - (3 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here