Home sport Błędy przy robieniu brzuszków

Błędy przy robieniu brzuszków

0

Przeprowadzone badania na Uniwersytecie Winsconsin-La Crosse, wykazały że brzuszki wpływają na wszystkie mięśnie znajdujące się w pobliżu jamy brzusznej. Niestety zdarza się tak, że ich wykonywanie może przynieść inny skutek i doprowadzić do bólu pleców lub naderwania mięśni. Dzisiaj pokażę 5 błędów które najczęściej są popełniane przy wykonywaniu brzuszków.

Zbyt wysokie podciągnięcie

Podczas wykonywania brzuszków powinno się pamiętać o ich idei, którą na pewno nie jest wykonywanie skłonów, a delikatne unoszenie górnej części ciała. Wysokie podciąganie może powodować nacisk na mięsień prosty brzucha oraz zginacz stawu biodrowego. Aby uniknąć bólu, należy się skupić na przyciśnięciu żeber do pępka oraz podnieść klatkę piersiową jedynie o kilka centymetrów. Taki sposób wykonywania brzuszków w zupełności wystarczy, aby osiągnąć cel w postaci „sześciopaka” na brzuchu.

Zbyt szybkie tempo

Daję Wam gwarancję, że szybkie wykonywanie brzuszków nie przyniesie tak dużych rezultatów jak ćwiczenie w zwolnionym tempie.Szybkie wykonywanie ćwiczeń i nie tyczy się to tylko brzuszków powoduje że siła potrzebna do zrobienia powtórzenia będzie pochodzić z siły rozpędu, a nie z pracy mięśni. Ponadto w przypadku brzuszków, szybkie podnoszenie ciała obciąża stawy i może doprowadzić do urazu kręgosłupa. Robiąc trening mięśni brzucha należy wykonywać ruchy powolne i regularne, a przed kolejnym powtórzeniem powinno się wytrzymać chwilę w pozycji startowej.

Podrywanie szyi

Pomaganie sobie rękami podczas wykonywania brzuszków to najczęstszy z popełnianych błędów podczas treningu brzucha. Warto pamiętać, że wyciągając ręce do kolan tez doprowadzamy do gwałtownego podrywu szyi. Konsekwencją będzie naciągnięcie mięśni i ból. Jeśli kontrolowanie szyi sprawia Ci problem, możesz włożyć między brodę oraz klatkę piersiową piłeczkę tenisową, a ręce ułóż na klatce piersiowej. Twoje zadanie będzie polegać na tym, aby podczas wykonywania brzuszków piłeczka nie wypadła.

Za szybkie opadanie

Chcąc osiągnąć idealne wymiary zapominamy że tak samo ważne jest wykonanie skłonu co i powrót do pozycji wyjściowej. Aby idealnie wykonać trening brzucha powinniśmy ćwiczenia na brzuch wykonywać w zwolnionym tempie, zarówno przy pozycji w której napinamy mięśnie, jak i w pozycji początkowej.
Dobrym rozwiązaniem jest zatrzymanie się na chwilę w punkcie końcowym, a następnie powrót w tym samym tempie do pozycji wyjściowej przy czym nie kłaść się na podłodze, a jedynie się do niej w maksymalny sposób zbliżyć. Dzięki temu mięśnie cały czas będą napięte, a więc będą poddawane stałej pracy.

Wstrzymanie oddechu

Błąd który często robimy w przypadku każdego ze znanych mi ćwiczeń. Nie dość że pozbawiamy wtedy nasz organizm tlenu, to odczujemy tego skutki po treningu. Tylko regularne oddychanie sprawi, że ćwiczenia na brzuch nie będą tak wielkim wysiłkiem. Dodatkowo odpowiednie oddychanie wspiera wzrost tkanki mięśniowej, zatem zamierzony cel zostanie szybciej osiągnięty.

4/10 - (1 vote)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.

Exit mobile version