Ćwiczenia na brzuch – popraw go

0

Dzisiaj przedstawie Wam parę ćwiczeń, które przyczynią się do poprawy wyglądu Waszego brzucha.
Będą to zdecydowanie inne ćwiczenia na brzuch niż zostały zastosowane w treningu 6 Weidera także warto o nich przeczytać.
No to zaczynamy!

Przygotujmy sobie jakiś koc lub matę i połóżmy na podłodze.

1. Kładziemy się na plecach, zginamy nasze nogi w kolanach, złączamy kolana i przenosimy je na prawą stronę.
Nasze dłonie wędrują na tył głowy.
Teraz, gdy nasze kolana są już złączone i po odpowiedniej stronie, staramy się unieść nasze barki (nie ciągniemy na siłę głowy). Po paru, parunastu powtórzeniach, zmieniamy stronę po której znajdować się będą nasze kolana.
Wykonujemy określoną przez siebie liczbę powtórzeń w zależności od intensywności naszego treningu.

2. Teraz siadamy. Uginamy nasze kolana tak jak w poprzednim ćwiczeniu, nasze ręce wyciągamy przed siebie, tak jakbyśmy chcieli coś sięgnąć.  Odchylamy nasz tułów lekko do tyłu (tak ma być przez cały okres wykonywania ćwiczenia) i z takiej pozycji prostujemy najpierw prawą nogę (wykonujemy pare powtórzen), a następnie robimy to samo z drugą nogą.

3. A teraz coś w pozycji stojącej. Stajemy w lekkim rozkroku, uginamy nasze ręce w łokciach i trzymamy nasze bicepsy przy ciele. Teraz, podnosimy naprzemiennie nasze kolana do przeciwnego łokcia (lewe kolano-prawy łokieć). Pamiętajcie o poprawnej postawie.

4. Ponownie kładziemy się na nasz koc czy też matę, ręce kładziemy wzdłuż tułowia, a nasze nogi zginamy w kolanach (analogicznie do ćwiczenia 1 i 2). Teraz zaczynamy prostować nasze nogi, pamiętając przy tym, aby po wyprostowaniu między nogami, a podłożem był kąt ostry. Powtarzamy w  zależności od intensywności naszego treningu.

5. Ponownie siadamy w siadzie krzyżnym, czyli po turecki, nasze dłonie wędrują na barki i tam je leciutko opieramy. Teraz robimy wdech i jednocześnie unosimy nasz ramiona,  a w fazie wydechu pochylamy się do przodu.

Te parę ćwiczeń bez wątpienia wpłyną korzystnie na wygląd waszego brzucha.
W przyszłości przedstawie Wam, jeszcze inne ćwiczenia niż te, a także ćwiczenia na uda czy pośladki.
Zapraszam do treningu!

 

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here