Trening ABS 2 na czym on polega

0

Jaki czas temu opisaliśmy dla Was trening abs, za pomocą którego każdy może wypracować szeroki i silny kaloryfer na brzuchu.

Zastanówmy się dzisiaj, czym jest trening abs 2.
Ten program ćwiczeniowy powstał po czterech latach szczegółowych badań nad zagadnieniem mięśni brzucha i był prowadzony jak większość tego typu testów na Uniwersytecie w Stanford.
Osoby, które stworzyły trening abs 2 twierdzą, że 95% osób, które rozpoczynają ćwiczenia zgodnie z ich wskazówkami, zauważa postępy w ciągu czternastu dni pracy.
Zestaw ćwiczeń zawarty w tym treningu, nie zabiera nam więcej czasu niż około 6 minut, trzy-cztery razy w tygodniu. Sekret tego programu tkwi nie w ćwiczeniach, a w tym, jak one współdziałają ze sobą.  Wzajemne oddziaływanie tych ćwiczeń na siebie, jest o wiele większe niż w chwili, kiedy wykonywalibyśmy je osobno.

Teraz trochę teorii
Skuteczność naszej pracy, nad kondycją mięśni, zależ głównie od przestrzegania kilku, kluczowych zasad biomechanicznych. Zasady te pozwalają odróżnić ćwiczenia wydajne oraz bezpieczne od tych, które nimi nie są. To, jak mięśnie brzucha wyglądają zależy od naszych mięśni, jak i od naszej masy tłuszczowej, której powinieneś mieć jak najmniej.

Mięśnie
Wszystkie mięśnie posiadają kurczliwość i w momencie, kiedy zostają pobudzone przez system nerwowy, są w stanie skurczyć się do 2/3 swej długości startowej. Ta cecha w połączeniu z umiejscowieniem poszczególnych naszych mięśni, umożliwia nam, wykonywanie wszelkich ruchów. Mięśnie brzucha, nie tylko umożliwiają ruchy tułowia, ale także chronią narządu, które znajdują się w głębi. Dodatkowo warto zauważyć że współdziałają one z prostownikami kręgosłupa, dzięki czemu jesteśmy w stanie zachować prawidłową postawę.

Sadło
Każdy wie, że im tkanka tłuszczowa jest większa, tym trudniej zauważyć pod nią mięśnie. Aby pozbyć się sadła, należy zastosować odpowiednią dietę, a także prowadzić trening aerobowy, który dzięki swojej intensywności pozwoli spalić nam sporą ilość kalorii. Należy pamiętać także, że samo ćwiczenie mięśni brzucha, nie zmniejszy ilości tłuszczu nagromadzonego na nich. Wszystko przez fakt, iż wykonywanie treningu na pojedyncze grupy mięśni nie pozwoli nam na dostateczne straty kalorii. Jego nadmiar są w stanie zmniejszyć jedynie ćwiczenia oddziałujące na całe ciało. Dobrym przykładem będzie tutaj: bieganie, pływanie, jazda na rowerze.

ROZWÓJ MIĘŚNI BRZUCHA
Cel w postaci ładnego brzucha osiągniesz w momencie kiedy:
1. Wykonywane ćwiczenia muszą opierać się na pracy mięśni brzucha, a nie na ruchach, gdzie mięśnie brzucha pełnią jedynie funkcję wspomagającą.
2. Mięśnie muszą dostać wycisk, należy pracować z większym obciążeniem i większą intensywnością, niż tą do jakiej są przyzwyczajone.
3. Musisz poddawać mięśnie do pracy w różnych płaszczyznach, aby wszystkie włókna zostały zmuszone do pracy.

To by było na tyle ogólnej teorii i wskazówek dotyczących treningu abs 2, jak i ogólnie treningu brzucha.
Już za jakiś czas przedstawię Wam typowy plan treningowy, jaki należy wykonywać w chwili podjęcia wyzwania, jakim dla wielu może okazać się trening abs 2.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here