Szpinak najlepszy dla mięśni

0

Szpinak gości na naszych stołach od dawna. Posiada zarówno swoich zwolenników i przeciwników. Bardzo zdrowe warzywo, posiadające dużo białka. Zmora wielu dzieci i przyjaciel mam dbających o zdrowie swoich pociech. Jakiś czas temu pojawiło się stwierdzenie ,że jedzenie jego wpływa na przyrost masy mięśniowej. Wielu chłopców i mężczyzn marzy o dużych muskułach. Ile prawdy jest w stwierdzeniu ,że szpinak = mięśnie . Postaram się w swoim artykule przedstawić całą prawdę. Więc do rzeczy…

Jakiś czas temu naukowcy z  Rutgers University dowiedli poprzez szereg badań ,że szpinak (składniki w nim zawarte ) znacznie przyśpieszają proces rozwoju tkanki mięśniowej .Substancje w nim zawarte zwiększały rozwój  o nawet 20 %. Jeżeli chcesz ,aby twoje mięśnie wydajniej pracowały zacznij jest szpinak. Zawarte w szpinaku azotany wpływają na prace mitochondriów, które są tzw. „fabrykami energii” w organizmie . Azotany kiedyś określane mianem nie korzystnych dla organizmu ponieważ w dużych ilościach powodowały anemię. Dzisiaj naukowcy dowiedli, że w małych ilościach  mają pozytywny wpływ na nasz organizm . Dlatego należy kontrolować spożywaną ilość tych związków wraz ze szpinakiem.

Kolejną istotną informacją jest fakt ,że substancje zawarte w szpinaku spowalniają spalanie tłuszczy co powoduje dłuższe uczucie sytości .To idealny sposób na utrzymanie szczupłej i zdrowej sylwetki .To zielone warzywo działa bardzo korzystnie na nasz organizm . Szpinak jest rośliną bogatą w składniki potrzebne dla naszego organizmu np. witaminy , beta- karoten , sole mineralne ( żelazo ) . Naukowcy z Japonii dowiedli poprzez szereg badań ,że szpinak także obniża poziom cholesterolu w organizmie .

Wracając do głównego tematu artykułu czyli wpływ szpinaku na rozwój mięśni . Faktycznie badania dowodzą ,że to zielone warzywo powoduje przyrost tkanki mięśniowej .Dzieje się tak za sprawą białka ,które zostaje przekształcane w tkankę mięśniową w organizmie . Dlatego obserwujemy przyrost mięśni .Naukowcy potwierdzają tezę na temat wpływu szpinaku na mięśnie ,ale uwzględniają fakt ,że trzeba spożywać około 1kilograma szpinaku każdego dnia ,aby zauważyć znaczne efekty .Jedzenie szpinaku to nie wszystko , liczą się także ćwiczenia i odpowiedni trening ,a mięśnie będą się znacznie wykształcać .Jednak warto wprowadzić szpinak do jadłospisu ponieważ jest warzywem bogatym w wiele cennych składników potrzebnych do funkcjonowania naszego organizmu . Dobrze się sprawdzi także jako element podstawowy każdej diety . Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić was do jedzenia szpinaku .

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here