Street Workout – ćwiczenia w miejskiej przestrzeni

0

Street Workout (SW) ostatnimi czasy stał się bardzo popularny. Jest to sport atrakcyjny nie tylko dla sportowców, ale także dla osób oglądających.

Street Workout polega na trenowaniu z wykorzystaniem infrastruktury miejskiej, czy też po prostu na świeżym powietrzu. Miłośnicy tego sportu trenują w parkach, na placach zabaw i w wielu innych miejscach.
Sformułowanie Street Workout pojawiło się w 2009 roku, a od 2011 odbywają się Mistrzostwa Świata w tej dziedzinie, a od 2012 nasze lokalne Mistrzostwa Polski.

Ćwiczyć może każdy, jednak najbardziej popularny jest wśród młodych ludzi. Jest to sport całkowicie darmowy, nie ma potrzeby kupowania karnetu na siłownie czy fitness, wystarczy wyjść z domu. Trening SW opiera się na treningu siłowym z wykorzystaniem własnej masy ciała. Łączy w sobie lekkoatletykę z gimnastyką. Idealnymi przyrządami do ćwiczeń są: ławki,poręcze, murki, drążki, drabinki, drzewa, bramki na rowery, a nawet znaki drogowe. Street Workout z powodzeniem można uprawiać samemu, takie osoby w następnej fazie związują zespoły. W większych miastach już teraz można spotkać grupy osób, które zakochały się w SW. Istnieje wiele grup także w mediach społecznościowych oraz FanPage, które uczą jak wykonywać treningi oraz starają się promować ten sport. Oczywiście aby być najlepszym potrzeba wiele pracy i wyrzeczeń, dieta także jest tutaj niezbędnym elementem.

Sport ten bardzo przyjemnie się ogląda, sprawia także dla oglądającego wrażenie bardzo trudnego. Warto jednak spróbować, każdy rozpoczyna przygodę od podstawowych ćwiczeń takich jak: brzuszki, pompki, podciąganie. Kiedy mięśnie są już przyzwyczajone do dużego wysiłku przechodzi się do trudniejszych elementów. Już po pół roku regularnych ćwiczeń i przy przestrzeganiu diety ćwicząca osoba jest w stanie wykonać tak zwaną ludzką flagę.

Street Workout pozwala dojść ćwiczącemu do niesamowitej sprawności oraz zbudować potężną siłę mięśni. Wszystko bez sprzętu!
Zapraszamy do śledzenia naszego facebooka, w każdy dzień roboczy będziemy publikować
Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here