Regularne ćwiczenia

0

Zastanówmy się co zrobić, aby nasza motywacja do regularnych ćwiczeń była na wysokim poziomie.
Wiele osób ćwiczy regularnie, bo kocha sport, ale równie wiele osób chciałoby zacząć ćwiczyć regularnie, ale niestety nie ma tak silnej woli lub motywacji. Co zrobić aby nie rezygnować z zaplanowanej dawki sportu?

Po pierwsze musimy zmienić sposób myślenia. Nie wmawiajmy sobie nie mam dresu odpowiedniego do uprawiania aktywności fizycznej – wystarczą leginsy, spodnie dresowe i zwykły t-shirt, a do tego stare adidasy lub halówki. Nie myśl o sporcie także jak o czyms koniecznym, pomyśl, że jest to przyjemność, dzięki której poczujesz się lepiej, będziesz zdrowsza i piękniejsza!

Nie tłumacz się brakiem czasu! Czas zawsze jest, tym bardziej, że aktywność fizyczna nie wymaga ośmiu godzin pracy – wystarczy 15 minut codziennie lub po prostu 30 minut 3 razy w tygodniu.

Istotne jest także, aby określić swój cel czyli powód dla którego chcemy ćwiczyć oraz cel jaki chcemy osiągnąć. Chcesz poczuć się lepiej, zadbać o zdrowie czy zgubić kilka kilogramów? Postaw sobie cel, a następnie dąż do niego! Następnie będziesz mogła wybrać odpowiednią do osiągnięcia celu dyscyplinę sportową, ale ważne żebyś ją lubiała!

Skorzystaj z tak zwanej metody małych kroczków – jak modelki. Nie rzucaj się od razu w wir pracy, ćwiczeń… Wszystko rób stopniowo. A na pewno uda Ci się wpaść w odpowiedni rytm!

Warto także ustalić plan działania, np. w poniedziałki uprawiam jogging, w środę mam zajęcia na basenie, a w piątek stawiam na gimnastykę i jogę w domu – aby się odprężyć i wyciszyć!

Warto do ćwiczeń znaleźć sobie towarzysza – szczególnie jeśli wybieramy bieganie czy nordic walking – we dwoje zawsze leżej!
Jeśli nadal motywacja sprawia Ci problem, śledź naszą stronę, a już wkrótce ujrzysz skromną bibliotekę filmów motywujących do działania!

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here