Napady głodu – jak je opanować

0

Napady głodu – czyli to z czym spotykamy się najczęściej, kiedy desperacko próbujemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Jak opanować napady głodu? Właśnie o tym w tym artykule!

Jeśli chcemy schudnąć i nie czuć przy tym uciążliwego – choćby w pracy – głodu to przede wszystkim musimy pamiętać o spożywaniu pięciu posiłków dziennie. Trzy z nich muszą być główne (jak śniadanie, obiad i kolacja), a 2 mniejsze czyli przekąski miedzy posiłkami. Ważne, aby godziny ich spożywania były z góry ustalone i zawsze te same. Nie wolno miedzy tymi pięcioma ustalonymi posiłkami nic podjadać. Jeśli jednak poczujemy głód, powinniśmy najpierw napić się wody mineralnej, herbaty, naparu ziołowego – oczywiście bez cukru! Jeśli i to nie pomaga przegryźmy świeże warzywo, np. marchewkę czy owoc, np. jabłko. Owoce jednak mają wyższą kaloryczność niż warzywa, dlatego ich spożycie należy ograniczyć. Jednak w przypadku owoców, które w swoim składzie mają dużo wody kaloryczność zmniejsza się. Do tej grupy należą np. truskawki, arbuzy, porzeczki, grejpfruty czy maliny.

Pamiętajmy także, że aby nie czuć głodu zaplanowane posiłki muszą być odpowiednio zbilansowane. Ważne są produkty pełnoziarniste i bogate w błonnik.

Pamiętajmy także, że każdy posiłek powinniśmy spożywać  wolno, bez pospiechu, powoli przeżuwając kolejne kęsy. W ten sposób zjemy mniej, gdyż zanim do mózgu trafi informacja, że jesteśmy syci minie kilkanaście minut.

Zrezygnujmy także z żucia gumy, gdyż mając ją w buzi do naszego żołądka dociera informacja, że zaraz trafi do niego jakiś pokarm. Lepsze będą już cukierki miętowe.

Jeśli starasz się nie podjadać to nie oglądaj także programów kulinarnych – to może zwiększyć uczucie głodu.

Istotne jest także okłamywanie wzroku – człowiek je także oczami – na talerzu rozkładajmy sobie posiłek tak aby zapełnić całą powierzchnie.

Ciekawostką jest, że naukowcy zbadali, że niebieski kolor tłumi apetyt. Dlatego jedzmy z niebieskich talerzy ;) !

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here