Motywacja – regularne ćwiczenia

0

Wiele osób ćwiczy regularnie, bo kocha sport, ale równie wiele osób chciałoby zacząć ćwiczyć regularnie, ale niestety nie ma tak silnej woli lub motywacji. Co zrobić aby nie rezygnować z zaplanowanej dawki sportu?

Po pierwsze musimy zmienić sposób myślenia. Nie wmawiajmy sobie nie mam dresu odpowiedniego do uprawiania aktywności fizycznej – wystarczą leginsy, spodnie dresowe i zwykły t-shirt, a do tego stare adidasy lub halówki. Nie myśl o sporcie także jak o czyms koniecznym, pomyśl, że jest to przyjmeność, dzięki której poczujesz się lepiej, będziesz zdrowsza i piękniejsza!

Nie tłumacz się brakiem czasu! Czas zawsze jest, tymbardziej, że aktywność fizyczna nie wymaga ośmiu godzin pracy – wystarczy 15 minut codziennie lub po prostu 30 minut 3 razy w tygodniu.

Istotne jest także, aby określić swój cel czyli powód dla którego chcemy ćwiczyć oraz co chcemy osiągnąć. Wówczas nasza motywacja będzie na wyższym poziomie. Chcesz poczuć się lepiej, zadbać o zdrowie czy zgubić kilka kilogramów? Postaw sobie cel, a następnie dąż do niego! Następnie będziesz mogła wybrac odpowiednią do osięgnięcia celu dyscypline sportową, ale ważne żebyś ją lubiała!

Skorzystaj z tak zwanej metody małych kroczków – jak modelki. Nie rzucaj się od razu w wir pracy, ćwiczeń… Wszystko rób stopniowo. A na pewno uda Ci się wpaść w odpowiedni rytm!

Warto także ustalić plan działania, np. w poniedziałki uprawiam jogging, w środe mam zajęcia na basenie, a w piątek stawiam na gimnastykę i jogę w domu – aby się odprężyć i wyciszyć!

Warto do ćwiczeń znaleźć sobie towarzysza – szcególnie jesli wybieramy bieganie czy nordic walking – we dwoje zawsze leżej!

Powodzenia!

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here