Nordic Walking

0

Nordic Walking to coraz to bardziej popularna forma aktywności w Polsce. Jest to jedna z najprostszych aktywności fizycznych i możemy ćwiczyć praktycznie cały czas. W drodze do domu, pracy, na spotkanie z przyjaciółmi i tak dalej.

Nordic Walking to właściwie nic innego jak spacer z kijkami, które swój początek miały wśród narciarzy biegowych, a w latach 90 zaczął być co raz bardziej rozpowszechniany w społeczeństwie. Dlatego też, aktualnie nie dziwi nas widok ludzi uprawiających Nordic Walking.

Na pewno dużym plusem tego sportu, jest to, że ten sport można uprawiać w każdym wieku, zarówno dla młodych, jak i starszych osób. Nie ważne jest również podłoże po jakim idziemy, nie ważna jest nasza waga, a co najważniejsza ćwiczyć można cały rok bo pogoda ma tu drugorzędne znaczenie. Warto zaznaczyć, że spacerując kijkami pracuje aż 90% naszych mięśni, natomiast o około 20% jest większe spalanie kalorii niż w wypadku biegania! Należy jednak pamiętać, że ważna jest technika spaceru, dlatego też warto skorzystać z pomocy instruktora, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Najważniejsze są kijki, to między innymi dzięki nim osiągniemy sukces. Warto kupić dobre kijki, dobre uchwyty, rękojeści, paski, a także wymienne końcówki, które można zmieniać wraz ze zmianą nawierzchni po której idziemy.

Kijki można kupić stałe, jak i regulowane, które super nadają się dla naszych dzieci. Jak wybrać odpowiednie kijki dla siebie? To proste! Wystarczy że nasz wzrost pomnożymy o 0,66 (np. 172cm x 0,66) jeżeli nie wyjdzie dokładny wynik, należy go zaokrąglić w dół. 
Dodatkowo warto zadbać o obuwie, powinno być dość lekkie i nieprzemakalne.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here