Marzysz o wysportowanym ciele? Wybierz mądrą dietę online

0

Cudownie byłoby (smacznie) się odchudzać, tracąc w pewnych miejscach krągłości, a w innych je zyskując. Czy jest taka dieta online, która jest smaczna, nie powoduje uczucia głodu i wspiera w modelowaniu sylwetki?

Wirtualny plan dietetyczny eliminuje cukry – czy wszystkie?

No właśnie – jaka dieta online wysmukli Twoją figurę? Marząc o wysportowanej sylwetce, musisz wyeliminować cukry proste (to sprzymierzeńcy cellulitu), ale nie musisz eliminować z diety wszystkich węglowodanów. Trener personalny sporządzający indywidualne diety online Akop Szostak piszący na swoim blogu zauważa:

– Badania z 2015 roku wskazują, że eliminacja węglowodanów jest błędem! Ludzie z grupy wysokowęglowodanowych posiłków zanotowali mniejszy spadek leptyny (co pozwala lepiej kontrolować apetyt i metabolizm), większy spadek poziomu kortyzolu oraz więcej spalonej tkanki tłuszczowej (pamiętajmy, że tłuszczu nie spalamy na treningu, lecz po – tyczy się to sportów beztlenowych). Dodatkowo dzięki węglowodanom możemy pozwolić sobie na oszczędną gospodarkę białkami i tłuszczami, biorą one też udział w budowach błon komórkowych, stanowią materiał budulcowy dla wytwarzania elementów strukturalnych komórek lub substancji biologicznie czynnych (galaktoza, ryboza, kwas galakturonowy, aminocukry, acetylowane cukry, itd.).

Efektywna dieta wirtualna pomoże ujędrnić ciało

Odpowiednia ilość białka w diecie pomoże wymodelować sylwetkę – redukując tkankę tłuszczową i budując mięśnie. Białko cechuje się wysokim współczynnikiem TEF, a zatem generuje termogenezę poposiłkową (zwiększenie tempa metabolizmu). Polega ona na tym, że aby strawić proteiny, tracisz aż 25% energii. Wybieraj pełnowartościowe białko – jajka, mięso, produkty mleczne, a jako weganka (weganin) – np. nasiona roślin strączkowych. Dużo białka jest też w serwatce białkowej, szczególnie w izolacie – aż 27 białka na 30 g porcję. Jeśli jesteś na diecie wegańskiej – jedna łyżka mielonego lnu to aż 4 g białka (i przy okazji aż 3,6 g pobudzającego metabolizm błonnika).

Dobór diety online – za darmo?

“Najtrudniejszy pierwszy krok” – to prawda. Ciężko zacząć dietę, ale jeszcze ciężej ją utrzymać, przynajmniej w początkowych tygodniach. Często też rzucamy dietę, ponieważ nie odpowiada naszym kubkom smakowym. Stąd dużym powodzeniem cieszą się indywidualne plany dietetyczne, konstruowane w oparciu o ulubione produkty, ewentualnie lekko zmodyfikowane. Kupisz taki plan w internecie u dietetyka online, który zaproponuje Ci smaczną alternatywę ulubionego posiłku – na przykład ciasto z daktyli i buraków jako zamiennik ciasta czekoladowego.

Ile jeść, aby schudnąć i zachować jędrność?

Jednym z sekretów dobrej diety jest to, że nie pozwala na głodzenie się. Głód wcale nie jest sprzymierzeńcem spalania tkanki tłuszczowej, sprzyja też ubytkom mięśni i złemu samopoczuciu. Dlatego w diecie odchudzającej nie ma miejsca na restrykcyjne głodówki czy ograniczanie niektórych składników pokarmowych. Jedzenie pomaga pobudzić metabolizm – a ten można dodatkowo zintensyfikować, pijąc chłodną wodę (przyspiesza przemianę materii nawet o 30 % w 1,5 h).

W diecie odchudzającej w szerokim skrócie chodzi o to, by nie przekraczać swojego indywidualnego wydatku kalorycznego. Trzeba oszacować, ile energii należy dostarczyć swojemu organizmowi w stosunku do tej, którą się wydala. Organizm jednak z czasem przyzwyczaja się do niskokalorycznej diety online i metabolizm zwalnia (nazywamy to adaptacją metaboliczną). Co wtedy zrobić? Chwilowo zwiększ liczbę kalorii (tzw. refeed – z ang. karmić ponownie), aby wrócić do formy.

Top dieta online – tylko zbilansowana

Piękna sylwetka to odzwierciedlenie zbilansowanego jadłospisu. Zbilansowane menu jest zbudowane w oparciu o posiłki bogate w różne składniki odżywcze – węglowodany, warzywa, białko, tłuszcze. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ witaminy i minerały lepiej przyswajają się w towarzystwie innych witamin i minerałów – na przykład witamina C implikuje lepszą absorpcję żelaza. A skórze pozbawionej cellulitu dobrze służy solidna porcja kwasów tłuszczowych omega-3. Aby mieć pewność, że dywersyfikujesz posiłki, planuj tygodniowe jadłospisy z wyprzedzeniem.

4.7/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here