Jedz śniadanie i chudnij

0

W obecnych czasach coraz więcej zapracowanych ludzi, oraz uczniów wychodzi rano z domu bez śniadania – to błąd. Najczęsciej tłumaczymy to brakiem czasu lub po prostu brakiem apetytu ponurego poranka. Niektórzy niestety, robią tak codziennie! Kolejną przyczyną jest chęć odchudzenia się – ludzie myślą: nie zjem śniadania, szybciej schudnę – takie stwierdzenie jest jednak mitem!

Nie jedzenie śniadania, które jest podstawowym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, niesie za sobą wiele negatywnych skutków, nie tylko dla naszego zdrowia, ale też urody. Jednym z nich jest nawet otyłość!

Jeśli każdego dnia poświęcimy na śniadanie 15 minut i zjemy je powoli, a przede wszystkim skosztujemy pożywnego posiłku, to przez cały dzień będziemy czuli się dobrze, mieli lepsze samopoczucie oraz prościej będzie nam się skoncentrować. Jeśli jednak będziemy postępować tak codziennie to uchroni to nas przed otyłością czy cukrzycą.

Pamiętajmy,  że śniadanie to najważniejszy posiłek – nawet dla osób próbujących zrzucić zbędne kilogramy. Szczególnie jeśli jesteśmy już po diecie i pragniemy utrzymać zadowalającą nas wagę, powinniśmy codziennie jeść zdrowe śniadanie – w ten sposób unikniemy przybrania na wadze. Dlaczego tak się dzieje? Jedzenie śniadania pozwala przez cały dzień na utrzymanie prawidłowej glukozy we krwi, a szczególnie w godzinach porannych, kiedy jeszcze jesteśmy zaspani i osłabieni. Także pożywne śniadanie pozwala na utrzymanie prawidłowej termogenezy oraz stały poziom metabolizmu.

Spożywanie codziennie śniadania pozwala na kontrole nad głodem, oraz minimalizuje chęć podjadania między kolejnymi posiłkami.

Tak więc śniadanie to przyjaciel zdrowia, pozytywnego samopoczucia i idealnej sylwetki – pamiętaj o nim każdego ranka!

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here