Czym jest poolates

0

Chyba wszyscy wiemy czym jest Pilates, jednak mało kto dowiedział się już czym jest Poolates. Jest to nowa metoda na zgrabna figurę, jednak jest ją stosunkowo ciężko spotkać w naszych, Polskich klubach fitness. Mimo to warto dowiedzieć się czym ona jest, bo charakteryzuje ją skuteczność!

Poolates to nic innego jak połączenie zasad Pilatesu oraz gimnastyki wodnej. Dlatego ta dyscyplina aktywności fizycznej jest idealna dla osób które nie boją się i lubią spędzać czas w wodzie, a dodatkowo chcą zadbać o swoją kondycje lub po prostu zrzucić kilka zbędnych kilogramów, aby uzyskać idealną sylwetkę.

Pojawiły się już opinie, że ta nowa gimnastyka jest skuteczniejsza, efektywniejsza i po prostu lepsza od znanej od dawna filozofii Pilatesa. Poolates natomiast został opracowany dla osób w różnym wieku, dlatego mogą go bezpiecznie spróbować wszyscy.

Ćwiczenia z nim związane wzmacniają ciało, nadają mu elastyczności, kształtują mięśnie krzyża, wpływają na koordynacje ruchową, stabilność, równowagę, a także poprawiają ogólną równowagę nad ciałem.

Wadą jest, że nie możemy uprawiać gimnastyki sami, a przynajmniej na początku. Powinniśmy najpierw zgłosić się do trenera, który nauczy nas odpowiednich ćwiczeń, ruchów, a także oddychania.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here