ćwiczenia na uda

0

Ostatnio opisałem dla Was parę ćwiczeń na brzuch, natomiast dzisiaj zajmiemy się kolejną partią naszego ciała, a mianowicie udami.
A więc zaczynajmy ćwiczenia na uda!

Warto przygotować jakiś koc lub matę, bo może się przydać.

1. Kładziemy się na prawy bok, na podłodze. Naszą głowę kładziemy na ramieniu, a drugą rękę pozostawiamy swobodną.
Unosimy teraz naszą lewą nogę do przodu, a następnie do góry (pamiętajmy aby było to maksimum naszych możliwości, czyli jak najwyżej, dalej). Wykonujemy dobraną przez siebie liczbę powtórzeń i zmieniamy bok.

2. Tym razem kładziemy się na płasko, nasze ręce pozostają swobodnie przy ciele. Unosimy nasze obydwie nogi w górę, na wysokość około 40 stopni. Napinamy mięśnie brzucha i zaczynamy krzyżować nasze nogi (są to typowe nożyce). Pamiętajmy, aby nie odrywać pleców od podłoża na którym leżymy.

3. Skupmy się teraz na czymś trudniejszym, a mianowicie na wykrokach.
Stajemy w pozycji prostej, zachowując naturalną krzywiznę kręgosłupa robimy krok lewą nogą do przodu (duży krok), zginając przy tym prawe kolano, tak aby znajdowało się jak najbliżej podłoża, jednak nie dotykało go. Powtórzenia wykonujemy na zmianę, raz lewą, raz prawą nogą. Można także „iść” wykonując to ćwiczenie.

4. Stajemy w dość szerokim rozkroku. Nasze stopy zwracamy w kierunku zewnętrznym, tak aby osiągnęły mniej więcej kąt 45 stopni, a nasze dłonie opieramy na bioderkach. Bierzemy wdech, a następnie w chwili wydechu wykonujemy przysiad, staraj się tak to zrobić, aby Twoje kolana, nie przekraczały linii, którą wyznaczają stopy. W chwili przysiadu pozostajemy parę sekund i wracamy do pozycji wyjściowej.

Mam nadzieje, a raczej jestem pewny, że te ćwiczenia na uda pozwolą poprawić ich wygląd.

4/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here