Ćwiczenia na kręgosłup

0

Każdy zapewne wie, jak ważną rolę spełnia kręgosłup w naszym życiu. Nawet najmniejsza jego nie sprawność, może posadzić nas na wózku i powodować wielki ból.

Dlatego dzisiaj, pokaże Wam, parę ćwiczeń, które warto wykonywać, aby nasz kręgosłup był cały czas w pełni sił.

1. Kładziemy się na plecach, unosimy jedną nogę do góry i zginamy pod kątem ok. 90 stopni. Następnie splatamy dłonie i łapiemy nimi kolano. W chwili, kiedy robimy wdech podciągamy naszą nogę do tego samego barku, czyli prawa noga wędruje do prawego barku, a lewa do lewego. W fazie wydechu wracamy do pozycji wyjściowej i zmieniamy kończynę. Wykonujemy ok 10-12 powtórzeń na każdą nogę

2. Leząc, w fazie wdechu unosimy nasze obydwie wyprostowane nogi  ok 30centymetrów nad ziemię. Pozostajemy w tej pozycji ok 5sekund, a następnie wypuszczamy powietrze i wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie należy powtórzyć ok 10-12 razy.

3. Teraz klękamy, opierając się na naszych dłoniach oraz kolanach. W fazie wdechu wykonujemy tak zwany koci grzbiet, jak to ma wyglądać widać na zdjęciu poniżej.
W chwili wydechu opuszczamy plecy, powtarzamy ćwiczenie około 12 razy.

4. Teraz siadamy na krześle, nasze dłonie wyciągamy nad głowę. Teraz delikatnie ciągnij je ku górze, siedząc jedynie na jednym pośladku, co chwile zmieniając pośladek. Jeśli czujesz, że kręgosłup się rozciąga to dobrze wykonujesz to ćwiczenie. Powtórz około 10-12 razy na każdym pośladku. Poniżej, krótki film instruktażowy.

5. Teraz stań plecami do ściany w odległości około 50 centymetrów. Pamiętaj, że wykonując to ćwiczenie nie należy odrywać stóp od podłoża. Skręć swoje ciało tak, aby dotknąć dłoniami ściany ( zostań w tej pozycji ok 10sekund), następnie skręć w drugą stronę i również przytrzymaj.  Wykonaj około 10-12 powtórzeń

Wykonując te proste ćwiczenia na kręgosłup, możecie być pewni, że jego jakość się poprawi i znacznie zmniejszycie ryzyko występowania schorzeń kręgosłupa.
Bardzo pozytywnie na nasze plecy wpływa także basen, warto dodać go do naszego życia.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here