Wskazania i przeciwwskazania do stosowania magnezu cardio

0

Zrównoważony sposób odżywiania jest bardzo istotny dla kondycji naszego organizmu. Odpowiednia dawka witamin i minerałów prowadzi do poprawy pracy wszystkich narządów, przekłada się na zdrowszy wygląd, a także zdecydowanie lepsze samopoczucie. Jednym z podstawowych suplementów diety, który może mieć bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, jest magnez cardio. Opisujemy jego właściwości oraz wskazania i przeciwwskazania stosowania suplementu.

Czym jest magnez cardio?

Magnez cardio to suplement diety, który zawiera w sobie magnez, potas, witaminę B6 i witaminę B1. Magnez jest niezbędnym składnikiem dla zapewnienia m.in. właściwego funkcjonowania układu nerwowego oraz mięśniowego. To właśnie ten minerał pomaga w pracy poszczególnych partii mięśni, gwarantuje utrzymanie zdrowych kości i zębów, a także przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Potas wspomaga utrzymanie prawidłowego ciśnienia tętniczego.

Witamina B1, która również znajduje się w suplemencie, dba o utrzymanie prawidłowych funkcji układu nerwowego oraz kondycji psychicznej. Z kolei witamina B6 uczestniczy w wielu reakcjach metabolicznych oraz w regulacji aktywności hormonalnej. Tak skomponowany magnez cardio może stanowić uzupełnienie codziennej diety, szczególnie gdy jest ona uboga w niezbędne dla prawidłowej pracy organizmu składniki mineralne.

Jakie są wskazania do stosowania magnezu cardio?

Opisywany suplement diety zalecany jest szczególnie tym, u których występują skurcze mięśni (np. łydek), drżenie powieki lub górnej wargi czy uczucie zmęczenia i znużenia. To jednak nie wszystko, ponieważ magnez cardio znakomicie sprawdzi się również u osób, których czeka intensywna praca umysłowa lub wysiłek fizyczny, jak również w stanach zwiększonej podatności na stres. Po ten wyjątkowy suplement diety sięgnąć może każda osoba dorosła, która chce uzupełnić niedobory magnezu, potasu, witaminy B6 oraz witaminy B1.

Jakie są przeciwwskazania stosowania suplementu?

Na pewno nie powinno się przyjmować magnezu cardio, jeżeli jesteśmy uczuleni na którykolwiek ze składników. Co więcej, należy zrezygnować ze stosowania suplementu, gdy poprosi o to lekarz, ponieważ niektóre choroby mogą stanowić przeciwwskazania do stosowania produktu. Poza tym magnez cardio nie powinien być traktowany jako zamiennik zróżnicowanej diety, co oznacza, że przede wszystkim należy skupić się na zmianie swoich nawyków żywieniowych, a dopiero później zdecydować się na efektywną suplementację.

4.5/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here