Stres snem i sportem zwyciężaj

0
52

Żyjemy coraz szybciej, pracujemy bez opamiętania, od rana do wieczora. Nie mamy czasu na wypoczynek, na sen, na życie i przyjaźń. Codziennie przeżywamy sytuacje, w których nęka nas stres. Spóźnienie na pociąg, spóźnienie do pracy, kłótnia z kolegami w pracy, czasem nadmierne wymagania szefa. Takie są nasze stresy codzienne. Do tego wielogodzinna praca i stres nam nie odpuszcza.

Długotrwały stres naraża nas na choroby i depresję. Trzeba stawić mu czoło i nie pozwolić, aby zwyciężył. Ostatnie badania wykazały, że dobrym sposobem na stres jest sen. Osoby, które codziennie po pracy śpią chociaż 45 minut są zdrowsze i mają niższe ciśnienie od tych, które tego nie robią. Krótka drzemka w dzień ma działanie krzepiące i relaksujące. Pozwala zapomnieć o stresach i przespać je. Uspokaja, relaksuje, dodaje sił. Nie można przespać życia, ale sen w dzień jest ważny dla naszego zdrowia.

Drugim sposobem rozładowania stresu jest sport. Nie warto zwalczać stresu jedzeniem, bo jest to niezdrowe i zabójcze dla organizmu. Jednak sport to co innego – pozwala rozładować stres i wpływa korzystnie na ludzki organizm. Dzięki niemu jesteśmy sprężyści, mamy więcej sił i lepszy stan zdrowia. Stres jest jednym ze składników życia, jest niezbędny, ale można go zwalczać prostymi i tanimi metodami. Stres jest chorobą cywilizacyjną. Osoby, które nieprawidłowo się odżywiają i nie uprawiają sportu znajdują się w kiepskim stanie psychicznym i fizycznym. Sport rozładowuje napięcie psychiczne, wpływa na produkcję endorfin i poczucie szczęścia. Wpływa także na obniżenie krążenia. Zdrowa dieta i sport mają spore znaczenie dla zdrowia i sprawnego funkcjonowania. Stres wpływa na wytwarzanie kortyzolu, który jest szkodliwy dla zdrowia. Korzystne dla zdrowia są masaże, które poprawiają krążenie krwi, pracę serca i mózgu. Po wysiłku sportowym masaż jest zalecany i nawet konieczny. Codzienny jogging, jazda na rowerze lub długi spacer są bezcenne dla zdrowia i skuteczne w walce ze stresem. Powodzenia w zmaganiach z codziennością i stresującymi okolicznościami.

Oceń ten post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.