Stelaż pod materac – jakie modele można kupić w Łomży?

0

Kupując łóżko lub materac często zapominamy o stelażu i w ostateczności decydujemy się na pierwszy lepszy model. Tymczasem to właśnie stelaż jest podporą oraz wsparciem materaca, bezpośrednio wpływającym na komfort snu. Jak wybrać odpowiedni model stelaża?

Stelaż do łóżka – czy rzeczywiście jest taki ważny?

Zanim poznamy istotę właściwego doboru stelaż pod materac warto najpierw dowiedzieć się czym jest sam stelaż. Otóż, stelaż do łóżka jest zazwyczaj konstrukcją wykonaną z drewnianych listewek, która jest odpowiedzialna za podparcie materaca. To właśnie podstawa pod materac zapewnia komfort oraz wygodę jego użytkowania. Dobrze dobrany stelaż zapewnia prawidłową cyrkulacje powietrza, a tym samym pomaga zapobiegać rozwojowi grzybów i pleśni, co może nasilać alergię. Ponadto źle dobrany stelaż może doprowadzić do zdeformowania oraz uszkodzenia materaca, a w konsekwencji wpłynąć negatywnie na jakość naszego snu.

Odpowiednia długość materaca – czyli jaka?

Jaki rodzaj stelaża pod materac wybrać?

Wybór odpowiedniego stelaża uzależniony jest od indywidualnych potrzeb użytkownika oraz od rodzaju posiadanego materaca. Obecnie w sprzedaży dostępne są zarówno produkty klasyczne, jak i te z regulacją ręczna bądź automatyczną. Tradycyjne stelaże wykonane są z drewnianych listewek, które przymocowane zostały do drewnianej obudowy. Klasyczne stelaże zaliczane są do najbardziej popularnych typów, które dodatkowo cieszą się niską ceną. Dodatkowo stelaże te doskonale współpracują z niemal wszystkimi rodzajami materaców, zarówno z wkładem sprężynowym, jak i piankowym. Niestety ich wadą jest sztywność, co sprawia, że nie amortyzują ruchów podczas snu. Ponadto tradycyjny stelaż drewniany może negatywnie wpłynąć na wygląd oraz trwałość materaca.

Lepszym rozwiązaniem będzie zakup stelaża typu flex, który jest udoskonaloną wersją klasycznego modelu. Od tradycyjnego stelażu różni się przede wszystkim zwiększoną elastycznością, którą umożliwia obudowa mocowana do ramy, która ugina się pod ciężarem ciała. Dodatkowo często w środkowej części takiego stelaża umieszcza się regulacje twardości, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb. Zaletą tego modelu jest również fakt, że przedłuża on żywotność materaca, gdyż przejmuje z niego ciężar ciała użytkownika.

Innym rodzajem stelaży są produkty z regulacją ręczną lub elektryczną. Są one doskonałym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających osób. Sprawdzają się również w przypadku osób chorych lub starszych, które dużo czasu spędzają w łóżku. Modele regulowane posiadają regulowany zagłówek oraz podnóżek. Wersja elektryczna umożliwia dokonanie tych regulacji przy użyciu pilota. Stelaże regulowane nadają się wyłącznie do materacy, które można zginać. Doskonale sprawdzą w przypadku materacy piankowych, lateksowych, czy też termoelastycznych.

Kupując stelaż pod materac warto postawić na jakość oraz sprawdzone rozwiązania. Polecanym rozwiązaniem są stelaże marki Hilding Anders, która w swojej ofercie posiada zarówno stelaże typu flex, jak i produkty z regulacją manualną lub elektryczną. Charakteryzuje jej najwyższa jakość oraz atrakcyjna cena.

Co oprócz stelaża wpływa na jakość wypoczynku?

Niewątpliwie stelaż pod materac jest jednym z najważniejszych elementów komfortowego wypoczynku. Ale nie tylko on. Ważnym elementem jest także odpowiednio dobrany materac, który nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na kręgosłup. W związku z tym wybierając materac warto wziąć pod uwagę wagę użytkownika. Na jakość wypoczynku wpływają również inne elementy, np. poduszka. Odpowiednia poduszka to kwestia indywidualna, jednak w tym przypadku również warto zwrócić uwagę na jej twardość, wielkość, kształt oraz wypełnienie. Zakup odpowiedniego podparcia pozwala mięśniom szyjnym odpocząć.

Stelaż pod materac jest niezbędnym wyposażeniem łóżka. Dobrze dobrany zapewnia właściwe podparcie dla kręgosłupa, a poza tym powoduje, że ciężar ciała użytkownika rozkłada się, zarówno na stelaż, jak i materac, co powoduje wydłuża jego żywotność.

4.5/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here