Spray przeciwbólowy Diky

0

Ból kręgosłupa utrudnia Ci normalne funkcjonowanie? A może w ostatnim czasie doznałeś urazu ręki lub nogi, przez co teraz odczuwasz szereg dolegliwości z tym związanych? Sięgnij po Diky – lek do miejscowego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Na bóle kostne oraz stawowe polecane są leki przeciwzapalne bez recepty. Do tej grupy zaliczany jest Diky spray. Co to za lek i jak się go stosuje? Na jakie dolegliwości pomaga Diky? Odpowiadamy!

Lek Diky – precyzja i siła w leczeniu bólu

Główną substancją czynną zawartą w preparacie Diky jest diklofenak – substancja należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), która ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Z tego właśnie względu znajduje on szerokie zastosowanie w zakresie leczenia dolegliwości związanych z narządem ruchu. Można go stosować na ból stawów czy mięśni, a także na zmiany reumatyczne. Diklofenak to często stosowany stosowany NLPZ do miejscowego leczenia bólu. Stężenie diklofenaku w preparacie Diky wynosi 4%.

Jakie korzyści niesie stosowanie preparatu Diky na bóle kostno-stawowe?

Różne są leki przeciwzapalne na stawy, ale Diky zasługuje na szczególną uwagę. Dlaczego? Na jego korzyść przemawiają takie aspekty jak:

  • wygodny aplikator – Diky występuje w formie aerozolu, dzięki czemu jego aplikacja jest szybka i łatwa;
  • precyzyjny sposób dawkowania – ze względu na fakt, że Diky to spray, aplikacja jest niezwykle dokładna;
  • chłodzący efekt – natychmiast po zaaplikowaniu Diky można poczuć przyjemny efekt chłodzenia, dzięki czemu dolegliwości bólowe są mniej odczuwalne.

Preparat Diky – kiedy warto po niego sięgnąć?

Diky przeznaczony jest do miejscowego, objawowego leczenia bólu różnego pochodzenia. Rekomendowany jest do walki z łagodnymi dolegliwościami, jak i takimi o stopniu umiarkowanym. Zalecany jest do leczenia stanu zapalnego o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych, który wystąpił na skutek tępego urazu.

Kto powinien wykorzystać Diky do leczenia bólu?

Preparat Diky  przeznaczony jest dla osób dorosłych, które cierpią ze względu na dolegliwości bólowe o lekkim i umiarkowanym nasileniu. Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci w wieku poniżej 14. roku życia.

Leczenie z wykorzystaniem leku Diky można zakończyć w momencie, gdy ustąpią objawy takie jak ból czy obrzęk. Jeśli po upływie 3 dni od pierwszego zastosowania spray’u nie wystąpi poprawa, należy zgłosić się do lekarza. Warto w tym miejscu jeszcze zaznaczyć, że leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 do 8 dni bez konsultacji z lekarzem.

Diky aerozol – jak stosować?

Leki przeciwzapalne w formie spray’u takie jak Diky stosuje się bardzo prosto, trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych zasadach.

  1. Przyciśnij pompkę rozpylacza od 4 do 5 razy bezpośrednio na miejsce wymagające leczenia.
  2. Wmasuj dokładnie, ale zarazem delikatnie lek w skórę.
  3. Umyj dłonie (chyba, że są objęte leczeniem).
  4. Odczekaj kilka minut, aż preparat się wchłonie, następnie załóż opatrunek lub bandaż.

Dla najlepszych rezultatów zaleca się stosować Diky aerozol minimum trzy razy na dobę, w regularnych odstępach czasu.

Spray Diky to lek – nie zapominaj o tym!

Spray przeciwbólowy Diky kupisz bez recepty i w przypadku bólu możesz zastosować go od razu w ramach leczenia doraźnego. Musisz jednak pamiętać, że jest to lek, dlatego przed rozpoczęciem kuracji powinieneś zapoznać z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego. Zamiast tego możesz też skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jest to niezwykle ważne, abyś poznał wszystkie niezbędne informacje o Diky, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

4.7/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here