Rezonans magnetyczny – co warto wiedzieć o tym badaniu?

0

Rezonans magnetyczny to technologia nieinwazyjnej diagnostyki medycznej, która umożliwia badanie wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu, takich jak kości, tkanki miękkie, serce, mózg oraz kanał szkieletowy. Jest niesamowicie popularna i stosunkowo często wykorzystywana.

Zastosowanie rezonansu magnetycznego

Rezonans magnetyczny, znany także pod nazwą MRI jest metodą pozwalającą na obrazowanie diagnostyczne interesujących nas struktur anatomicznych naszego ciała. Efektem MRI jest bardzo wyraźny i przekrojowy obraz w 2D.

Rezonans magnetyczny w diagnostyce medycznej

Badanie MRI jest niezastąpione podczas codziennej pracy w szpitalu. Ta metoda badawcza jest już w dzisiejszych czasach niesamowicie popularna i dostępna dla każdego z nas. Wykorzystuje się ją w diagnostyce wszelkiego rodzaju schorzeń, mniej lub bardziej poważnych. Badanie jest przydatne podczas diagnostyki urazów tkanek miękkich i kości, ale okazuje się także niezastąpione podczas wykrywania nowotworów czy innych nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca bądź mózgu.

MRI można wykonywać wielokrotnie

Rezonans magnetyczny, w przeciwieństwie do badania tomografem komputerowym może być wykonywany, tak często, jak tylko istnieje potrzebaNie wywołuje on skutków ubocznych i cechuje się świetną jakością obrazowania.

Ultranowoczesne aparaty do MRI dopasowane do Waszych potrzeb!

To jak szybko otrzymacie wyniki przeprowadzonego w Waszym szpitalu rezonansu magnetycznego oraz jak dokładny będzie obraz badania będzie zależało od sprzętu, jaki posiada dana placówka.  Obecnie, producenci sprzętu medycznego proponują szpitalom urządzenia światowej klasy. Badanie wykonane sprawdzonym aparatem, jak ten z asortymentu United Imaging Healthcare, to nie tylko krótki czas oczekiwania i wyraźny obraz to także funkcjonalność i wygoda dla osób, które z nim pracują.

Idealny aparat do rezonansu magnetycznego

Znalezienie takiego do łatwych nie należy, jednak rynek oferuje tak duży przekrój różnych opcji, że każda placówka znajdzie skaner MRI, który ma wszystkie wymagane przez nią cechy. Aparaty różnią się od siebie m.in. dostępnymi aplikacjami, szerokością gatry, długością zastosowanego w niech magnesu i zakresem skanowania.

4.8/10 - (3 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here