Przykazania młodego piłkarza

0

Zdecydowana większość dorastających chłopców marzy o karierze sportowca, a zwłaszcza światowej sławy piłkarza. Z tego powodu od najmłodszych lat uczęszczają na zajęcia sportowe, trenują i z wielkim zaangażowaniem poświęcają się swojej pasji. Jednak aby praca i siła wkładane w każdy trening nie poszły na marne, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Najważniejsza rozgrzewka!

Każdy amator sportu, a także profesjonalista nie może zapomnieć o rozgrzewce, która powinna poprzedzać właściwą aktywność fizyczną. Dzięki niej poprawia się ukrwienie mięśni, zwiększa się elastyczność stawów, serce pompuje większą ilość krwi do pracujących narządów, a przez to zwiększa się ogólna wydolność organizmu. Takie postępowanie przygotowuje ciało do nadchodzącego wysiłku, a co najważniejsze zmniejsza ryzyko powstania groźnych kontuzji.

Nawodnienie podczas treningu

Wysiłek fizyczny wiąże się z utratą dużej ilości wody, która jest niezbędna zarówno do procesów metabolicznych intensywnie zachodzących w komórkach, jak i do schładzania organizmu przy udziale potu. Dlatego każdy młody sportowiec, wybierając się na trening, powinien zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody mineralizowanej, którą warto przyjmować systematycznie podczas treningu, a także po jego zakończeniu. W ten sposób zwiększa się efektywność pracy mięśni, uzupełnia niezbędne dla organizmu elektrolity, a także zapobiega niebezpiecznemu dla zdrowia odwodnieniu.

Systematyczność w treningach

Podstawową zasadą w wielu dziedzinach życia, a przede wszystkim w sporcie, jest regularność i systematyczność. Dlatego młody piłkarz rozpoczynający przygodę ze sportem powinien sumiennie wykonywać swoje obowiązki, nie opuszczać bez powodu zajęć i stosować się do wskazówek trenera, dzięki czemu będzie mógł się rozwijać i zdobywać coraz więcej doświadczenia w grze. Poza tym bardzo ważna jest praca własna, czyli aktywność fizyczna poza treningami, w postaci usprawniających i wzmacniających ćwiczeń, które dodatkowo wpłyną na lepszą kondycję na murawie.

Zdrowa dieta

Jeżeli młodemu piłkarzowi w pełni zależy na dobrych wynikach sportowych, to musi wiedzieć, że przykładanie się do treningów i ćwiczeń bez zbilansowanej diety nie wystarczy. Dzieje się tak, ponieważ organizm, aby prawidłowo funkcjonować, potrzebuje dobrej jakości paliwa, czyli pełnowartościowej diety, która pomoże uzupełnić niezbędne składniki odżywcze. Z tego powodu początkujący sportowiec ze swojego jadłospisu powinien wykreślić fast foody, słodycze, chipsy, potrawy smażone na głębokim tłuszczu, kolorowe napoje i inną wysoko przetworzoną żywność. Zamiast tego do diety należy włączyć dużą ilość świeżych owoców i warzyw, częściej sięgać po produkty pełnoziarniste, orzechy, białe mięso i nabiał.

Dbanie o kondycję skóry

Każdy sportowiec musi wiedzieć, że jego skóra może być narażona na zmiany związane z aktywnością fizyczną. Szczególnie miłośnicy piłki nożnej powinni być przygotowani na różnego rodzaju niespodziewane sytuacje. W tym celu warto mieć przy sobie żel Fastum Junior, który zawiera chłodzący mentol, escynę oraz działającą kojąco boswellię. Dzięki formule bez parafiny nie zatyka porów i szybko się wchłania. Należy przy tym pamiętać, aby nie stosować go na uszkodzoną skórę.

4.7/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here