Płyn micelarny czy inny kosmetyk do demakijażu — co warto wybrać?

0
Oczyszczanie twarzy od zawsze wywołuje wiele poruszenia wśród kobiet. Jest to jeden z kluczowych procesów zachowania pięknej i promiennej cery, a w sprzedaży dostępne są różne kosmetyki, które mają w tym pomóc. Warto więc wybrać płyn micelarny, czy może mleczko lub żel?

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest tak istotne?

Świadoma pielęgnacja twarzy to kwestia, która nie budzi najmniejszych wątpliwości. Złuszczanie kwasami, odżywianie i regenerowanie pomagają zachować świeżą i zdrowo wyglądającą cerę na znacznie dłuższy czas. Jednak, by produkty pielęgnacyjne mogły zostać zaaplikowane, cera musi zostać perfekcyjnie oczyszczona.

W samym procesie nie chodzi jedynie o sam demakijaż. Odpowiedni kosmetyk musi usunąć ze skóry nie tylko resztki kosmetyków, ale także i zanieczyszczenia osadzające się na skórze w ciągu dnia. To właśnie one najczęściej mieszają się z sebum i doprowadzają do tworzenia się zaskórników.

Oczyszczanie twarzy jest także ważne z perspektywy kolejnych etapów jej rutynowej pielęgnacji. Skóra czysta to skóra idealnie przygotowana pod absorpcję składników aktywnych z innych preparatów.

Faktem jest, że obecnie wielu dermatologów zaleca kilkuetapowe oczyszczanie cery. Za każdym razem jednak potrzebny jest kosmetyk, który usunie podkład i inne kosmetyki, a także nadmiar sebum. Może być nim właśnie płyn micelarny, żel, pianka lub mleczko oczyszczające.

Czym jest płyn micelarny i czym różni się od innych kosmetyków oczyszczających?

Wiele kobiet może się zastanawiać co to jest płyn micelarny? Okazuje się, że dawniej popularnością cieszyły się wyłącznie żele do mycia twarzy, po których skóra dodatkowo była czyszczona tradycyjnymi płynami. Jednak płyn micelarny to prawdziwa rewolucja na rynku kosmetycznym, którą warto się zainteresować.

Od innych produktów oczyszczających różni go przede wszystkim to, że jest on złożony z miceli. Są to cząsteczki wodno-tłuszczowe, które mają za zadanie dogłębnie, aczkolwiek delikatnie oczyścić skórę twarzy. To właśnie w micelach zamknięta jest doskonałość tego preparatu.

Tłuste cząsteczki rozpuszczają to, co tłuste — zgodnie z podstawową zasadą chemiczną, a woda usuwa pozostałe zanieczyszczenia. Oznacza to, że płyn micelarny świetnie radzi sobie z sebum, a także z ciężkimi i lekkimi kosmetykami.

Warto także wspomnieć, że płyn micelarny, w przeciwieństwie do agresywnych pianek i żeli oczyszczających, nie narusza warstwy lipidowej skóry. Wobec tego panie będą mogły zapomnieć o uczuciu ściągnięcia czy nadmiernego napięcia.

Jak poprawnie korzystać z płynu micelarnego?

Płyny micelarne wydają się kosmetykami doskonałymi. Oczyszczają skórę z tłustych substancji, nie zapychają porów, a jednocześnie pielęgnują. Wiele kobiet jednak przekonało się, że umiejętne stosowanie takiego preparatu nie jest wcale takie proste.

Nawet regularnie stosowany płyn micelarny nie uchroni przed powstawaniem niedoskonałości na skórze, co nie jest winą samego kosmetyku. Niestety, ale rutynowe oczyszczanie twarzy w większości jest wykonywane bez większego zaangażowania. Jednorazowe przetarcie skóry wacikiem nasączonym w płynie nie oznacza, że będzie ona czysta.

Zaleca się, by wstępne oczyszczanie przeprowadzić przy pomocy żelu, który usunie makijaż. Dopiero po tym procesie, warto sięgnąć po płyn micelarny. Należy przecierać nim delikatnie skórę aż do momentu usunięcia resztek kosmetyku.

Następnie, wacik powinien być wymieniony kilka razy, a sam proces ponowiony. Nie zawsze brak resztek podkładu na płatku kosmetycznym jest równoznaczne z czystą cerą. Najniebezpieczniejsze są bowiem te zabrudzenia, których nie da się zauważyć gołym okiem.

Korzystanie z płynu micelarnego wymaga czasu, więc nie jest ono szybsze niż klasyczne, wieloetapowe usuwanie zanieczyszczeń. Jednak kosmetyk ten sprawnie pielęgnuje skórę oraz nie narusza jej bariery ochronnej. Wobec tego, dla wielu kobiet może się on wydać znacznie korzystniejszym rozwiązaniem.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here