Pasta do zębów z aloesu – dlaczego warto

0

Współcześnie coraz więcej słyszymy o negatywnym wpływie tradycyjnych past do zębów na ludzki organizm. Część osób przejmuje się tymi doniesieniami, inni nic sobie z tego nie robią. Niezależnie jednak od tego, czy popularne sklepowe pasty nam szkodzą, czy nie, warto zainteresować się naturalną pastą z aloesu. Charakteryzuje się ona w pełni naturalnym składem, znakomicie czyści zęby, jest odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i osób starszych, posiada ponadto wiele innych właściwości, które przemawiają na jej korzyść.

Czym jest pasta do zębów z aloesu?

Aloesowe pasty do zębów to takie, w których głównym składnikiem jest aloes (często można spotkać też inne dodatki – na przykład propolis). Do produkcji tego typu past mogą być używane tylko wybrane gatunki aloesu. Ich zaletą jest nie tylko to, że doskonale czyszczą zęby, ale również fakt, że są łagodne dla szkliwa czy dziąseł. W przeciwieństwie do past z zawartością fluoru – można je połykać (co przemawia za wykorzystaniem ich u dzieci). Nawet większe ilości nie są szkodliwe dla organizmu.

Jakie korzyści daje nam stosowanie aloesowej pasty do zębów?

Jedną z większych zalet past do zębów z aloesu jest fakt, że nie zawierają one w swoim składzie fluoru. Współcześnie wiele osób obawia się past z jego dodatkiem, gdyż fluor ma negatywny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, odkłada się również w narządach wewnętrznych.

Pasty na bazie aloesu zazwyczaj charakteryzują się bardzo prostym składem, co sprawia, że nie powodują one żadnych efektów ubocznych. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne, nawet gdy zdarza się nam połykać pastę.

W przypadku wyboru pasty aloesowej nie trzeba iść na kompromis – bezpieczeństwo za jakość. Tego typu pasty znakomicie czyszczą zęby. Aloes to roślina, która charakteryzuje się silnymi właściwościami bakteriobójczymi, a także grzybobójczymi. Zapobiega on osadzaniu się płytki nazębnej. Chroni także przed kamieniem nazębnym, a także próchnicą (okazuje się, że do zapobiegania próchnicy nie potrzebujemy wcale fluoru).

W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych past, te na bazie aloesu bardzo dobrze wpływają na szkliwo. Pomagają one w regeneracji mikropęknięć szkliwa, same nie powodują również jego uszkodzeń. Ich bezpieczeństwo wynika z faktu, że w ich składzie brakuje substancji ścierających. Są przez to odpowiednie nawet dla osób o bardzo wrażliwych zębach. Jeżeli zjedzenie loda lub wypicie gorącej herbaty jest dla nas niemożliwe ze względu na nadwrażliwe zęby, powinniśmy zainwestować w pastę aloesową.

Pasta aloesowa to dobry wybór dla osób, które mają problemy z chorobami dziąseł. Jest ona nie tylko bardzo delikatna dla dziąseł, ale przyspiesza też ich gojenie, działa przeciwzapalnie, chroni przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi.

Stosowanie pasty aloesowej jest zalecane osobom w każdej grupie wiekowej. Z jej czyszczących i leczniczych właściwości skorzystają zarówno dzieci, jak i ich dziadkowie.

Używanie pasty aloesowej może być pomocne, kiedy cierpimy na różnego rodzaju infekcje jamy ustnej i gardła. Działa ona przeciwzapalnie, koi ból i przyspiesza leczenie.

Pasta na bazie aloesu znakomicie odświeża nasz oddech. Możemy używać jej po posiłku, a także wtedy, gdy chcemy czuć się pewniej przed ważnym wydarzeniem. Tego typu pasta jest ponadto bardzo wydajna. Do dokładnego umycia zębów potrzebujemy minimalnej jej ilości, przez co może ona służyć nam nawet trzykrotnie dłużej niż pasta tradycyjna.

4.8/10 - (3 votes)
reklama
blank
Artykuł sprawdzony merytorycznie przez ekspertów portalu StaloweZdrowie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here