Oclean X Pro Elite: informacje o najinteligentniejszej szczoteczce do zębów na rynku

0

W ostatnich latach coraz większego znaczenia nabierają urządzenia związane z ochroną zdrowia. Jedną z kategorii produktów, na których skupia się ostatnio wielu producentów, są inteligentne szczoteczki do zębów.

Oclean to firma zajmująca się poprawą zdrowia jamy ustnej poprzez technologię i innowacje, a jej portfolio obejmuje inteligentne produkty do pielęgnacji jamy ustnej, począwszy od szczoteczek do zębów, poprzez irygatory do zębów, aż po sterylizatory do zębów.

Oclean X Pro Elite to jej najbardziej zaawansowana inteligentna szczoteczka do zębów, charakteryzująca się mocą 42 000 RPM (obroty na minutę), zintegrowanym kolorowym wyświetlaczem i 35-dniową żywotnością baterii z bezprzewodowym ładowaniem.

Design szczoteczki Oclean X Pro Elite

  • Oclean X Pro Elite to nie tylko inteligentna szczoteczka do zębów, to także atrakcyjnie wyglądająca szczoteczka. Dowodem na to jest fakt, że otrzymała Good Design Award, jedną z czterech najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie obok Red Dot, iF i IDEA.
  • Główny korpus szczoteczki ma porowatą fakturę, która ułatwia chwyt i kontrastuje z gładkością samej plastikowej główki szczoteczki. Korpus szczotki nie ma jaskrawego białego koloru, jaki zwykle spotykamy w tych urządzeniach, zamiast tego Oclean postawił na szary kolor, który według słów producenta pochodzi od „koloru skał natury, które wytrzymały próbę czasu.”
  • Sama szczoteczka posiada włosie DuPont Diamond, które chroni szkliwo i dziąsła, a jednocześnie pomaga usunąć plamy po kawie i tytoniu. Na odwrocie, powierzchnia szczoteczki działa jako narzędzie do czyszczenia języka.
  • Najbardziej charakterystyczną cechą tej szczoteczki jest pionowy ekran dotykowy, który umożliwia przewijanie menu w celu dostosowania rodzaju szczotkowania, kontrolowania czasu trwania każdej sesji szczotkowania i wyświetlania informacji o tym, jak przebiegł proces mycia zębów.
  • Szczoteczka jest wodoodporna (IPX7), co pozwala na mycie jej pod wodą bez ryzyka uszkodzenia.
  • Oclean dołączył w pudełku uchwyt, który można przymocować do ściany, aby utrzymać szczoteczkę w pionie za pomocą magnesu.

Działanie szczoteczki

Oclean X Pro Elite może działać jak zwykła szczoteczka elektryczna, ale uwalnia swój pełny potencjał, jeśli połączymy ją przez Bluetooth ze smartfonem.

Podczas procesu konfiguracji aplikacja pyta o datę urodzenia, stan uzębienia (normalne, aparat ortodontyczny lub wady rozwojowe zębów), nawyki (palenie, picie herbaty, picie wina, picie kawy lub brak) oraz stopień białości zębów. Na podstawie Twoich odpowiedzi aplikacja rekomenduje najbardziej odpowiednią moc i tryb czyszczenia dla Twoich zębów.

Z poziomu aplikacji można zobaczyć ogólne informacje, takie jak ilość pozostałej baterii, najwyższy wynik szczotkowania w danym dniu, wynik ostatniego szczotkowania, liczbę dni, w których używasz tej samej główki szczoteczki oraz historyczną historię szczotkowania. Aplikacja pokazuje nawet schematyczny obraz naszej jamy ustnej, gdzie możemy zobaczyć, jak dobrze wyczyściliśmy każdą z 8 stref, na które jest ona podzielona..

Jeśli nie chcesz używać aplikacji do każdego szczotkowania, możesz również wybrać tryb, moc i czas trwania szczotkowania z ekranu samej szczoteczki, przewijając menu na ekranie dotykowym.

Czy szczoteczka jest cicha?

Praca szczoteczki jest dość cicha, gdyż Oclean zastosował silnik, który emituje jedynie niewielkie brzęczenie i jak podaje firma, ma wbudowane algorytmy tłumienia hałasu.

Bateria w szczoteczce Oclean X Pro Elite

Szczoteczka Oclean X Pro Elimite posiada baterię o żywotności 35 dni. W aplikacji na telefon można zobaczyć pozostały poziom baterii, dzięki czemu możliwe jest przewidzenie naładowanie jej zanim się wyczerpie. Ocelan zawiera bezprzewodową stację ładującą, w której można umieścić szczoteczkę, aby naładować jej baterię, a cały proces ładowania trwa 3 i pół godziny. Najciekawsze jest to, że do ładowania szczoteczki można użyć dowolnej stacji do bezprzewodowego ładowania, jak ta, której używa się do ładowania smartfona.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here