Naturalne świece sojowe i 5 cech, które je wyróżniają

0

Jeszcze nie dawno mało kto słyszał o jakichkolwiek zamiennikach tradycyjnych świec wykonywanych z parafiny. Na rynku pojawiły się jednak świece z wosku sojowego, które stopniowo cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co sprawia, że są one tak wyjątkowe? Oto lista pięciu najważniejszych cech, które sprawiają, że naturalne świece sojowe można z pewnością uznać za zdrową, ekologiczną, oszczędną i pięknie pachnącą alternatywę dla parafiny.

Świece ekologiczne są bezpieczne dla zdrowia

Podczas palenia świec wykonanych z parafiny szczególnie w zamkniętym pomieszczeniu gromadzi się wiele substancji, które nie służą zdrowiu obecnych w środku osób, ani nawet zwierząt domowych. Substancje te w dodatku są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Tymczasem świece sojowe są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i mogą być używane przez osoby zmagające się z różnego rodzaju alergiami czy nawet astmą. Podczas ich spalania do otoczenia nie są uwalniane zupełnie żadne toksyny czy inne szkodliwe substancje. Świeczka naturalna jest więc całkowicie bezpieczna pod tym kątem dla wszystkich – osób starszych, dzieci, czy nawet zwierząt. W pomieszczeniu, którym jest palona, można przebywać bez pojawiającego się bólu głowy czy złego samopoczucia.

Świece sojowe palą się dłużej

Sojowe świece naturalne są bardziej wydajne niż ich odpowiedniki wykonywane z wykorzystaniem parafiny. Ponieważ wosk wykonany z soi spala się w niższej temperaturze i potrzebuje na to znacznie więcej czasu, wydajność świec naturalnych jest nawet dwa razy większa. Kupując więc jedną świeczkę sojową, czas jej palenia wyniesie mniej więcej tyle, co dwóch świec parafinowych. Wniosek jest prosty – sojowe świece ekologiczne to oszczędność, która idzie w parze z naturalnymi materiałami wykonania i oczywiście wyjątkową atmosferą.

Wosk sojowy nie brudzi mebli

Prawdopodobnie każdy choć raz znalazł się w sytuacji, w której palona świeca pełna roztopionego wosku przewróciła się, tworząc bałagan, którego naprawdę trudno było się pozbyć. Tradycyjny wosk parafinowy jest tłusty, pozostawia na meblach osad, a najlepszym sposobem na pozbycie się go jest najczęściej zdrapywanie kawałek po kawałeczku. Tymczasem świeczka naturalna wykonana z wosku sojowego nie niesie ze sobą ryzyka uciążliwego sprzątania. Gdy odrobina wosku wyleje się na meble, wystarczy po prostu sięgnąć po wodę z mydłem. Jak wiele sprzątania można dzięki temu zaoszczędzić, wie dobrze każdy, kto choć raz zupełnie niechcący rozlał wosk parafinowy.

Naturalne świeczki zapachowe lepiej oddają wybrany aromat

Świece wykonane z parafiny podczas palenia wytwarzają specyficzny zapach. Szczególne znaczenie ma to wtedy, gdy chodzi o świeczki zapachowe. Aby podczas palenia świeczka wprowadzała do pomieszczenia dokładnie taki aromat zapachowy, jaki zaplanowano, konieczne jest wzięcie pod uwagę zapachu samego materiału, z którego została ona wykonana. Świece sojowe podczas palenia nie wydzielają zupełnie żadnego zapachu. Dzięki temu sojowe świeczki zapachowe cieszą się szczególnymi względami u wielbicieli aromatów zapachowych i wprowadzanej przez nie atmosfery. Dokładnie oddają one nuty zapachowe, pachną mocniej i wyraźniej, a w dodatku palą się dłużej od ich parafinowych odpowiedników.

Świece naturalne nie wytwarzają dymu przy spalaniu

Każdy, kto choć raz miał styczność ze świecą wykonaną z parafiny, wie dobrze, że podczas ich spalania do pomieszczenia dostać się może naprawdę sporo dymu. W przypadku naturalnych świec sojowych sytuacja ta wygląda jednak zupełnie inaczej – podczas palenia nie tylko nie powstają niechciane toksyczne substancje, ale i dym.

4.8/10 - (3 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here