Najlepszy dermatolog Warszawa

0

Najlepszy dermatolog Warszawa

Dermatolog przede wszystkim zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry. Obecnie, aby dostać się do specjalisty w ramach NFZ trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Wielu pacjentów korzysta również z wizyt prywatnych, na które można łatwiej i szybciej się umówić. Niezmiennie jednak często to ostry stan chorobowy, niepokojące objawy czy łojotokowe zapalenie skóry są motywacją, by odwiedzić specjalistę z zakresu dermatologii. Często są to dolegliwości wstydliwe i dość mocno obniżające samoocenę i komfort życia. Warto jednak pamiętać, że także w tym wypadku niezwykle ważna jest profilaktyka.

Specjalista zajmujący się leczeniem chorób skóry

Nie każda zmiana skórna świadczy o tym, że potrzebny nam jest dermatolog. Warszawa Na swoim terenie ma różnych specjalistów, którzy podkreślają, że wszystkie niepokojące objawy wymagają kontroli. Czasem wystarczy własna obserwacja. A okresowa konsultacja dermatologiczna będzie dobrym pretekstem, by sprawdzić pieprzyki czy znamiona. O ryzyku nowotworów skóry stale przypominają kampanie społeczne oraz specjaliści szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdy ekspozycja na słońce jest dużo większa. Lekarz dermatolog leczy choroby zakaźne, przenoszone drogą płciową, różnego rodzaju zmiany skórne i dość powszechny nie tylko u nastolatków trądzik. W efekcie specjalista zajmuje się różnymi problemami obejmującymi skórę, włosy i paznokcie, a tym samym nie opłaca się odwlekać wizyty w czasie, bo zazwyczaj jest tak, że choroba sama nie przechodzi, świąd nie ustępuje, ciało nie wygląda lepiej, a leczenie może być coraz bardziej inwazyjne.

Kiedy pomoże dermatolog dziecięcy?

W klinikach dermatologicznych można umówić się na wizytę także ze specjalistami w wąskich dziedzinach. Czasem to ułatwia rozpoznanie oraz dobranie właściwego leczenia. Z maluchami pracuje dermatolog dziecięcy, który doskonale zna się na problemach dotykających najmłodszych. W takiej sytuacji mówimy najczęściej o leczeniu  atopowego zapalenia skóry oraz terapii różnego rodzaju alergii. Zdarza się też, że konieczne jest wykonanie badań mikrobiologicznych, a bywa, że opiekę nad małym pacjentem przejmuje chirurg dziecięcy. Wiele zależy bowiem od specyfiki zmian skórnych oraz koniecznej do wdrożenia terapii.

Specjalista w zakresie dermatologii zajmuje się schorzeniami skóry. W czasie wizyty koncentruje się więc na wywiadzie, a także dokładnie bada ciało w poszukiwaniu zmian i różnego rodzaju nieprawidłowości. Niektóre z nich będą efektem osobniczym, a inne świadczą o chorobie. Może to być alergia, choroby zakaźne różnego pochodzenia lub też nowotwory czy stany zapalne. Każda z nich wymaga dobrego rozpoznania oraz oczywiście celowanego leczenia i dlatego właśnie w klinice dermatologii przeprowadza się także szereg badań diagnostycznych oraz zabiegów. Wybierając specjalistę, warto sprawdzić jego doświadczenie zawodowe, a także poczytać opinie innych pacjentów. To często bardzo dobry sposób na znalezienie lekarza, który odpowie na nasze potrzeby i będzie w stanie nam pomóc. Oczywiście są też specjaliści, którzy zajmują się dermatologią estetyczną, która jest coraz bardziej popularna wśród pacjentów w różnym wieku. To sposób na to, by lepiej wyglądać, pozbyć się zmian skórnych, które być może wywołują kompleksy lub też znacznie utrudniają funkcjonowanie.

Jakie choroby leczy lekarz dermatolog?

Warto również zwrócić uwagę, że w centrum medycznym można umówić się na wizytę dermatologiczną do różnych specjalistów. Najczęściej wydziela się lekarzy klinicznych, którzy zajmują się diagnozą i leczeniem chorób skóry, oraz doświadczalnych. Ich praca przede wszystkim koncentruje się na badaniu skóry, jej struktury i pełnionych funkcji. Poza tym oczywiście mówi się o różnych specjalizacjach. Na przykład dermatolog dziecięcy bada zmiany typowe dla mniejszych pacjentów. Coraz prężniej rozwija się medycyna estetyczna czy kosmetologia, ale zdarza się również, że to wenerolog lek przepisuje i prowadzi terapię. Oczywiście w tym wypadku ważne są kwalifikacje zawodowe oraz sama droga, jaką lekarz w czasie studiów i pracy wybiera.

Terapia na łojotokowe zapalenie skóry i inne dermatozy

Lekarz dermatolog badanie przeprowadza za pomocą dermatoskopu. To niewielkie urządzenie z lampką, które powiększa pole widzenia, a tym samym pozwala bardzo dokładnie przyjrzeć się zmianom skórnym. Poza tym w niektórych przypadkach zalecany jest wymaz ze skóry, badania mikrobiologiczne, testy alergiczne czy też inne specjalistyczne badania – na przykład pod kątem poziomu hormonów. Tak na przykład diagnozuje się trądzik różowaty. Dobre rozpoznanie jest niezwykle ważne, by wdrożyć oczywiście odpowiednie leczenie. Często są to antybiotyki, leki antywirusowe – na przykład na opryszczkę czy też maści na grzybicę. Lekarz może zlecić również zabiegi laserowe czy też te wykonywane ciekłym azotem, a także doradzą, jak zadbać o zmienioną chorobowo skórę. Czasem bowiem trzeba sięgnąć po zupełnie inne kosmetyki. Są pacjenci, którzy do dermatologa będą chodzić okazjonalnie, a są też tacy, którzy już na stałe pozostają pod opieką specjalisty.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here