Materace w Łomży – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

0

Twardość materaca to jeden z ważniejszych parametrów, które należy sprawdzić przed zakupem. Twardość rozumiana jest jako odporność danego modelu materaca na nacisk użytkownika. Jak dobrać twardość i rodzaj materaca odpowiedni dla siebie? Podpowiadamy i przedstawiamy kilka wskazówek.

Czym dokładnie jest twardość materaca?

Twardość materaca to bardzo ważny parametr, który podawany jest przez wszystkich producentów. Twardość określana jest jako litera H od angielskiego słowa „hardness”. Można wyróżnić następujące kategorie materacy pod względem stopnia twardości:

  • H1 – materac odpowiedni dla użytkowników o wadze do 60 kilogramów, czyli materac miękki,
  • H2 – model dobry dla osób o wadze ciała od 60 do 80 kilogramów, jest to materac o średniej twardości,
  • H3 – twardy materac, najlepszy dla tych, których masa ciała wynosi między 80 a 100 kilogramów,
  • H4 – materac odpowiedni dla osób o wadze powyżej 100 kilogramów, czyli materac twardy.

Twardość materaca należy więc dobierać przede wszystkim do swojej wagi. Dodatkowo spore znaczenie mają indywidualne, subiektywne odczucia. Dla niektórych użytkowników materac o średniej twardości może okazać się miękki, a dla innych twardy. Warto sprawdzić materace Łomża i materace Zamość i poszukać dla siebie idealnego modelu do spania.

twardosc-materaca-i-strefy-twardosci

Odpowiednia twardość materaca wpływa na jakość snu

Okazuje się, że na jakość snu i regenerację organizmu, wpływa nie tylko to, czy materac jest wygodny, komfortowy, jaki ma wkład, ale także sama twardość danego modelu. Zbyt miękki materac może doprowadzić do nienaturalnego wyginania się kręgosłupa, a także bólów. Z kolei zbyt twardy model sprawia, że w czasie snu może pojawić się drętwienie kończyn i zaburzenia krążenia. Na prawidłowo dobranym materacu możliwe jest wyprostowanie kręgosłupa, a także zadbanie o przestrzeń między dyskami kręgowymi. Odpowiednio twardy materac wspiera kręgosłupa użytkownika, zmniejsza ryzyko pojawienia się bólu pleców i drętwienia kończyn.

Materac dwustronny marki Hilding – bardzo dobre rozwiązanie

W czasach zakupów internetowych, gdy nie ma możliwości wybrania się do sklepu i przetestowania materaca, trudno jest samodzielnie ocenić twardość. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest zakup modelu dwustronnego, który ma minimum dwie twardości. Warto zwrócić uwagę na materac Hilding Electro, charakteryzujący się aż sześcioma różnymi twardościami. Model ten ma specjalny, odpinany top, który można przepiąć także na drugą stronę materaca. W ten sposób użytkownik zyskuje 6 różnych możliwości, a materac ten może mieć twardość H1, H2, H3 lub H4 – w zależności od potrzeb i preferencji. Warto zaznaczyć, że model Hilding Electro to materac antyalergiczny, a więc polecany osobom wrażliwym na różnego rodzaju alergeny. Ten model zbudowany jest z różnorodnych elementów, a więc sprężyn multipocket, pianki termoelastycznej, pianki wysokoelastycznej, pianki Fusion, lateksu oraz sizalu. W ten sposób materac jest bardzo wygodny, doskonale wspiera i podtrzymuje kręgosłup, a także zapewnia wyjątkową regenerację organizmu. Warto pamiętać o tym, że dobór odpowiedniej twardości materaca wpływa na jakość snu, a także na zdrowie. Właśnie dlatego ten parametr należy dokładnie sprawdzić przed zakupem wymarzonego materaca.

4.7/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here