Masaż głowy – sprawdzony sposób na odprężenie

0

Czujesz się zestresowany i zmęczony? Doskwiera ci uciążliwy ból głowy? A może cierpisz z powodu bezsenności? Jeśli na którekolwiek z zadanych powyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco to znak, że najwyższa pora na masaż głowy.

Masaż skóry głowy to zabieg, który – poza funkcją odprężającą – w odczuwalny sposób wpływa na nasze samopoczucie, a nawet przyczynia się do poprawy stanu zdrowia. Aktualnie opisywany rodzaj masażu dostępny jest w ofercie większości salonów Day SPA czy też hoteli SPA. Skorzystanie z oferty wspomnianych obiektów wymaga zarówno wcześniejszej rezerwacji terminu, jak i osobistego pojawienia się w wybranym gabinecie. To spory problem, zwłaszcza w przypadku, gdy – zmęczeni po ciężkim dniu – marzymy wyłącznie o odpoczynku w zaciszu własnych, czterech ścian. W takiej sytuacji godnym polecenia rozwiązaniem może okazać się masażer do głowy – manualny lub automatyczny. Poznaj modele masażerów, dzięki którym zafundujesz sobie odprężający zabieg bez konieczności opuszczania domu.

Ajuwerdyjski masażer ręczny

Ajuwerdyjski masażer do głowy to niewielkich rozmiarów urządzenie, które swoją konstrukcją przywodzi na myśl cięte tulipany, jednak w tym przypadku miejsce płatków zajmują cieniutkie druciki zakończone maleńkimi kuleczkami. Sam masażer jest lekki, poręczny i bardzo prosty w użyciu. Wystarczy nasadzić go na głowę w taki sposób, aby dotykał on do skóry wspomnianymi zakończeniami drucików, a następnie rozpocząć delikatny masaż głowy. Podczas zabiegu można poczuć wyjątkowo przyjemne i odprężające mrowienie na plecach. Ajuwerdyjski masażer ręczny to skuteczny, a zarazem poręczny przyrząd terapeutyczny, który w szybkim czasie pomaga zredukować bóle głowy, nagromadzony stres oraz napięcie mięśni. Poza tym – zgodnie z filozofią Ajuwerdy – stymuluje i aktywuje on pozytywną energię zlokalizowaną w ludzkim organizmie, a także przyczynia się do utrzymania równowagi energetycznej między umysłem, duszą i ciałem.

Masażer–grabki pobudzający wzrost włosów

Innym rodzajem masażera manualnego jest przyrząd, który swoim kształtem do złudzenia przypomina małe grabki. Należy jednak dodać, iż na końcu każdego „zęba” znajduje się stalowa kuleczka, która obraca się podczas wykonywania zabiegu. Opisywany typ masażera – poza funkcją rozluźniającą i relaksującą – stymuluje cebulki włosów do wzrostu. Dzieje się to za sprawą stalowych kulek, które pobudzają mikrokrążenie krwi. Ze względu na swoją konstrukcję, masażer-grabki może również służyć do aplikacji wcierek lub też olejów (kulki umożliwiają dokładne rozprowadzenie kosmetyku na skórze).

Szczotka Scapl Brush

Szczotka Scapl Brush to rodzaj masującego akcesorium przeznaczonego przede wszystkim do mycia głowy oraz włosów. Pierwsze modele tego rodzaju wyprodukowała japońska marka S-HEART-S. To właśnie szczotki wspomnianej firmy uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Obecnie akcesoria tego typu dostępne są w ofercie sporej ilości marek. Jak używać Scapl Brush? Wystarczy spienić szampon w dłoniach, nałożyć kosmetyk na włosy, a następnie masować szczotką skórę głowy wykonując przy tym koliste ruchy. Wspomniana technika umożliwia usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń i zapewnia zadecydowanie dogłębniejsze i bardziej odświeżające oczyszczanie porów, niż ma to miejsce w przypadku mycia za pomocą palców.

Automatyczny masażer głowy

Ostatnim rodzajem masażerów skóry głowy są urządzenia automatyczne, posiadające wbudowaną baterię i zasilane przy użyciu kabla USB. Tego rodzaju masażery produkowane są w wielu kształtach i rozmiarach (np. gruszki). Przykładowym modelem, którego konstrukcja przypomina właśnie nadmienioną gruszkę jest Hi5 Aveno Life. Urządzenie posiada 4 tryby masażu i jest wyposażone w dwa rodzaje wymiennych nasadek: głowice masujące oraz głowice ze szczoteczkami do masażu i oczyszczania twarzy. Warto dodać, iż Hi5 jest modelem wodoodpornym, w związku z czym może być używany np. pod prysznicem czy też w wannie.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here