Łódzkie trasy biegowe, czyli gdzie najlepiej biegać w Łodzi

0

Mieszkańcy Łodzi, którzy chcieliby zacząć biegać mogą mieć pewność, że znajdą odpowiednią trasę blisko swojego miejsca zamieszkania. Łódź jest bowiem miastem niezwykle przyjaznym amatorom biegania. Początkujący mogą rozważyć dołączenie do jednej z grup biegowych, co z pewnością pomoże w zmotywowaniu się podejmowania regularnej aktywności fizycznej. Spotkają tam doświadczonych biegaczy, którzy zawsze podzielą się wiedzą i doświadczeniem, a także będą wspierać towarzyszy w trudniejszych momentach.

Do najpopularniejszych tras biegowych w Łodzi możemy zaliczyć park Poniatowskiego. Co sobotę jest tu organizowany 5-kilometrowy bieg parkrun, nie dziwi więc, że jest to miejsce dobrze znane większości łódzkich biegaczy. Park Poniatowskiego docenią przede wszystkim osoby pragnące biegać po płaskiej nawierzchni (warto jest mieć obuwie odpowiednie do biegania w takich warunkach).

Wielu biegaczy ceni sobie park na Zdrowiu (park im. Józefa Piłsudskiego), będący jednocześnie największym parkiem w mieście. Biegacze cenią sobie to miejsce, gdyż umożliwia im ono biegi po bardzo zróżnicowanej nawierzchni (co praktycznie uniemożliwia nudę). Na terenie parku znajduje się mierząca ponad dwa kilometry poliuretanowa bieżnia posiadająca amortyzowaną nawierzchnię, a także oznaczenia dystansu co 200 metrów. W parku im. Józefa Piłsudskiego odbywają się między innymi spotkania Night Runners (w każdy wtorek o godzinie 20:30), czy treningi grup biegaczy przygotowujących się do łódzkiego maratonu.

Jeżeli chcemy biegać w centrum Łodzi, warto wybrać się do parku 3 Maja. Jest to miejsce posiadające zróżnicowaną nawierzchnię (jest tu nawet górka idealna do trenowania podbiegów). Park jest dobrze oświetlony i bezpieczny. Przez cały rok można spotkać tu amatorów biegania. Warto wiedzieć, że co roku odbywają się tu Akademickie Mistrzostwa Świata i Polski w biegach przełajowych, a także Grand Prix Łódź City Trail.

Osoby ceniące sobie kontakt z przyrodą powinny spróbować biegów w lesie Łagiewnickim. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jest on największym kompleksem leśnym ulokowanym w granicach miasta w Europie. Dla wielu biegaczy ważne jest, że daje on możliwość biegania po bardzo różnorodnej nawierzchni. Dużym ułatwieniem dla biegaczy jest dobrze oznaczona trasa biegowa o długości pięć i pół kilometra. Osoby zdecydowane na dłuższe dystanse mogą okrążyć las (wówczas przebiegną około dwudziestu kilometrów). W lesie Łagiewnickim organizowanych jest wiele imprez biegowych, między innymi Łódzkie Biegi Górskie, Półmaraton Szakala, Bieg Sylwestrowy, czy Puchar DOZ.

Kolejna pozycja na naszej liście to były poligon „Brus” położony na Złotnie. Jest to miejsce idealne dla osób potrzebujących bardziej zróżnicowanych tras. Ciekawym pomysłem jest wykorzystywanie pozostałości infrastruktury wojskowej do treningów. Niektórym biegaczom pomaga ona na przykład w rozciąganiu.

Do biegania świetnie sprawdzi się również park na Stokach (park im. gen. Mariusza Zatruskiego). Do parku przynależy stadion posiadający bieżnię tartanową, o długości czterystu metrów.

5/10 - (1 vote)
reklama
blank
Artykuł sprawdzony merytorycznie przez ekspertów portalu StaloweZdrowie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here