Lipotransfer pod oczy – na czym polega ten zabieg?

0

Odpowiednio pobrana i przygotowana tkanka tłuszczowa jest doskonałym materiałem wypełniającym i rewitalizującym różne obszary ciała i twarzy, w tym delikatne okolice oczu. Wyjaśniamy, na czym polega lipotransfer pod oczy i jakie efekty można uzyskać dzięki temu zabiegowi!

Dlaczego okolice oczu potrzebują tkanki tłuszczowej? 

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna. Jej grubość to zaledwie ok. 0,5 mm – dla porównania na pozostałych obszarach twarzy grubość skóry to nawet 4 mm, a na ciele znacznie więcej. Na jej wrażliwość wpływ ma także deficyt gruczołów łojowych i potowych. Tym samym powiekom górnym i dolnym brakuje naturalnej ochrony, nawilżenia i natłuszczenia, za co na pozostałych obszarach twarzy odpowiada wydzielina tych gruczołów. W konsekwencji skóra wokół oczu łatwo ulega wysuszeniu, przez co jest szczególnie narażona na utratę elastyczności, wiotczenie i powstawanie zmarszczek.

Pierwsze oznaki starzenia dotyczą głównie okolic oczu. Wpływ na to ma również ekspresyjna mimika twarzy. Ponadto partie te mają bardzo niewiele tłuszczowej tkanki podskórnej, która stanowi naturalną podporę dla skóry. Już minimalny spadek objętości tłuszczu uwydatnia tak zwaną dolinę łez, cienie pod oczami i zmarszczki. Defekty te sprawiają, że wyglądamy na smutnych i zmęczonych. Rozwiązaniem może być lipotransfer pod oczy.

Czym jest lipotransfer? Jak wszczepia się tłuszcz pod oczy?  

Lipotransfer jest przeszczepem autologicznej tkanki tłuszczowej. W przypadku zabiegu pod oczy wystarczy bardzo niewielka ilość materiału, który pobiera się z partii ciała, na której tłuszczu jest sporo, czyli zwykle z biodra, pośladków, brzucha lub ud.

Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie lipotransfer pod oczy wykonuje się przy użyciu najnowszych sprzętów, co znacznie skraca czas trwania zabiegu, minimalizuje jego inwazyjność i wyklucza możliwość powstawania jakichkolwiek śladów w postaci blizn. Mikro-lipotransfer odznacza się wysokim bezpieczeństwem, co wynika głównie z faktu, że własna tkanka tłuszczowa po odpowiednim spreparowaniu jest materiałem w stu procentach biokompatybilnym – nie istnieje ryzyko reakcji uczuleniowej czy odrzucenia przeszczepu. Zdecydowaną zaletą tego zabiegu jest również stosunkowo krótki okres rekonwalescencji i naturalnie wyglądające rezultaty.

W pierwszej kolejności tkanka tłuszczowa zostaje pobrana za pomocą bardzo cienkiej kaniuli. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a tym samym jest to metoda bezbolesna. W następnym etapie tkanka zostaje oczyszczona i przygotowana za pomocą specjalistycznego sprzętu w systemie zamkniętym. Gotowy materiał podaje się w miejsce implantacji, w tym przypadku w tkanki pod oczami.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko obrzmiała. Niekiedy pojawiają się również zasinienia, co jest normalną reakcją. Objawy takie zwykle utrzymują się przez 2–3 dni, natomiast cały okres rekonwalescencji najczęściej trwa do tygodnia.

Możliwe efekty po lipotransferze pod oczy

Głównym celem podania tkanki tłuszczowej pod oczy jest wypełnienie jej niedoborów. Mogą one być spowodowane postępującymi procesami starzenia, ale także dużym spadkiem masy ciała lub indywidualnymi cechami urody. Lipotransfer pod oczy przeprowadza się więc u osób w różnym wieku, którym zależy na odmłodzeniu i poprawie kondycji skóry wokół oczy.

Poza wypełnieniem podpory dla skóry, tkanka tłuszczowa stymuluje również naturalne procesy odnowy biologicznej. Efekty, na jakie można liczyć, to m.in.:

  • redukcja wiotkości, napięcie skóry pod oczami;
  • zagęszczenie, ujędrnienie tkanek;
  • eliminacja cieni pod oczami, które stanowią prześwitujące spod cienkiej skóry naczynia krwionośne;
  • poprawa ukrwienia, a tym samym dotlenienia i odżywienia tkanek, co przekłada się na wielowymiarową poprawę kondycji tkanek;
  • redukcja przebarwień.

Warto wiedzieć, że przeszczepiona tkanka tłuszczowa nigdy nie przyjmuje się w nowym miejscu w całości. Część komórek zostanie wchłonięta na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Na efektywność zabiegu duży wpływ ma m.in. rodzaj zastosowanego sprzętu, a tym samym sposób pobrania i przygotowania tłuszczu. Jeśli szukasz kliniki, która dysponuje nowatorskimi urządzeniami i doświadczoną kadrą lekarzy, skorzystaj z oferty Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here