Lampa Bioptron – terapia światłem

0

Zepter to marka o ugruntowanej pozycji na rynku, która zaistniała na świecie w 1986 roku. Na przestrzeni lat firma zdobyła zaufanie milionów klientów, a jej najbardziej znane produkty to najwyższej klasy garnki służące do przygotowywania smacznych i zdrowych potraw. Firma szczyci się jednak nie tylko produkcją artykułów gospodarczych. Na uwagę zasługuje aparat do terapii światłem, rewolucyjna lampa Bioptron.

Medycyna ze średniowieczną tradycją

Pierwsze wzmianki o wykorzystaniu światła słonecznego do celów leczniczych pochodzą ze starożytnego Egiptu, gdzie stosowano je w medycynie od 3 tysiąclecia przed naszą erą. Terapią leczniczą z użyciem światła szeroko interesowali się również Chińczycy, Grecy i Rzymianie. Z każdym wiekiem rozszerzała się wiedza dotycząca ludzkiego ciała, a dzięki zastosowaniu coraz to nowszej technologii, można było korzystać z urządzeń emitujących spolaryzowane światło również podczas pochmurnych dni. Najnowszym owocem pracy rąk ludzkich jest lampa Bioptron Zepter, którą można zastosować w wielu dziedzinach współczesnej medycyny.

Czym jest lampa Bioptron?

Bioptron jest urządzeniem leczniczym, które emituje widzialne, spolaryzowane i łagodne światło naturalne pozbawione promieni UV. Urządzenia Bioptron marki Zepter mają specjalnie zaprojektowany mechanizm optyczny, uznane Dyrektywą i zatwierdzone przez Radę Unii Europejskiej jako urządzenie medyczne. Produkt został opatentowany na skalę światową.

Bogaty wachlarz zastosowań dla zdrowia

Systematyczne stosowanie urządzenia Bioptron pomaga wzmocnić układ odpornościowy i usprawnić mikrocyrkulację. Produkt stanowi znakomite uzupełnienie leczenia zwyrodnień stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów oraz artrozy. Równie często wykorzystuje się go w zabiegach fizjoterapeutycznych, skutecznie likwidując ból ramion i karku, dolnej części pleców czy urazów mięśniowo-szkieletowych.

Lampa Bioptron bardzo dobrze sprawdza się w medycynie sportowej, gdzie stosowana jest do regeneracji uszkodzonych tkanek miękkich, zerwanych mięśni, ścięgien i więzadeł, we wszelkich skręceniach, stłuczeniach oraz nadwyrężeniach. Stosowanie lampy przynosi znakomite rezultaty przy jednym z najczęstszych sportowych schorzeń, jakim jest „łokieć tenisisty”.

Lampa Bioptron, z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości, stosowana jest w dermatologii. Spolaryzowane światło urządzenia znakomicie radzi sobie z licznymi problemami skórnymi, skutecznie regenerując uszkodzenia błon śluzowych i likwidując rany powstałe po oparzeniach, przeszczepach, rany pooperacyjne, owrzodzenia czy odleżyny. Pobudzając komórki do produkcji kolagenu, lampa bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu trądziku, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy czy w leczeniu powierzchniowych infekcji bakteryjnych.

Lampa Bioptron jest niezwykle łatwa w obsłudze i w pełni bezpieczna dla użytkownika. Z powodzeniem można stosować ją samodzielnie w zaciszu własnego domu.

Partnerem materiału jest MisjaZdrowia.pl, gdzie znajdziesz lampę Bioptron Zepter i wiele innych.

4.7/10 - (3 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here