L-karnityna – czym jest

0

Czym jest L-karnityna i jakie ma znaczenie w naszym organizmie …

L-karnityna jest substancją witamino podobną. Nasz organizm syntezuję karnityne w niewielkim stopniu. Jest głównym składnikiem i zamiennikiem w diecie. Znajduje się w naszych mięśniach jak i produktach mlecznych. Karnityna odgrywa bardzo ważną role w procesie odchudzania. Ma wpływ na procesy metaboliczne tłuszczów w organizmie. Karnityna jest niezbędna do transportu kwasów tłuszczowych. Transportuje kwasy tłuszczowe do miejsca gdzie ulegają spalaniu, w rezultacie wytwarzana jest energia potrzebna do podstawowych procesów życiowych w naszym organizmie. Kolejnym pozytywnym dzieleniem karnityny jest jej działanie odtruwające. Jest także uważana za jeden z największych antyoksydantów w organizmie. Niszczy wolne rodniki w organizmie, chroni także komórki.

W biochemii L-karnityna jest uważana za substancję, która ma pozytywne działanie na zdrowie. Ma działanie profilaktyczne w leczeniu wielu schorzeń. Potwierdzono naukowo, że L-karnityna nie działa na każdego. Każdy organizm ma inną budowę hormonalną stąd wynika tenże problem.

Znaczenie L- karnityny  w walce z nadwagą …

Wykazano, że ma duży wpływ na walkę z nadwagą. Zależna jest w tym momencie od wysokiej aktywności ruchowej. W połączeniu L-karnityny z aktywnością ruchową mamy duży wpływ na pozbycie się zbędnych kilogramów. Przy dużym wysiłku fizycznym, L-karnityna ma wpływ na spalanie tłuszczy w organizmie. W odwrotnym razie nie możemy liczyć na zadowalające efekty. Szacuje się że L-karnityna zwiększa spalanie tłuszczy w organizmie nawet o 70 %. Jest częstym suplementem diety zalecanym bardzo często przez dietetyków. Wykorzystywana także do przeciwdziałaniu otyłości i jako suplement diety dla na przykład osoby trenujące sztuki walki.

Warto zacząć trening około godziny po spożyciu suplementu. Ponieważ badania pokazują, że stężenie l-karnityny jest najwyższe w organizmie godzinę po jej spożyciu. Ten skuteczny suplement diety możemy połączyć z innymi w rozsądnych dawka, aby miał jeszcze większy wpływ na proces naszego odchudzania.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here