Kosmetyki organiczne w codziennej pielęgnacji skóry

0

Często nie wiemy jak dokładnie zdefiniować kosmetyki organiczne. Z jednej strony pojęcie to jest nam dobrze znane, jednak mylimy je często z określeniami takimi jak ekologiczne, naturalne czy nawet wegańskie. Jednak każde z nich ma nieco inny zakres, w związku z czym nie do każdego produktu kosmetycznego może się odnieść.

Zostańmy przy kosmetykach organicznych, które mogą łączyć w sobie każde z powyższych, jednak znajdują się jakby nad nimi. Produkuje się je bowiem ze składników pochodzenia naturalnego, które pochodzą z ekologicznych upraw, w związku z czym mogą one być zarówno naturalne, jak i ekologiczne. Jednocześnie zależnie od rodzaju wykorzystywanych składników mogą, ale nie muszą być wegańskie –  tu przykładem może być miód, nektar pszczeli, które są składnikami naturalnymi, jednak nie wegańskimi. W przypadku kosmetyków organicznych mamy jednak jedną bardzo ważną zasadę: muszą posiadać one odpowiednie certyfikaty, udokumentowanie lub inną gwarancję naturalnego pochodzenia swoich elementów składowych. 

Certyfikaty i gwarancje

Producenci poszczególnych składników, plantacje muszą spełniać szereg różnych norm i wymagań określanych przez specjalne, niezależne organizacje. Jednocześnie raz na kilka miesięcy mogą spodziewać się kontroli tego, czy wszystkie zasady są dotrzymywane. Istotne jest tu chociażby nie stosowanie sztucznych, chemicznych nawozów, co może znacząco zmniejszać poziom produkcji, a to skutkuje wyższą ceną poszczególnych składników.

Polskie kosmetyki organiczne

Dobrym przykładem polskiej marki oferującej wysokiej jakości kosmetyki organiczne jest Laboratorium FEMI. Wszystkie wykorzystywane do produkcji preparatów składniki pochodzą od zaufanych dostawców, z którymi firma współpracuje od lat. Dzięki temu zyskują najwyższą jakość i pełnie składników odżywczych prosto z natury, bez jakichkolwiek sztucznych, czy szkodliwych dodatków.

Cudze chwalicie…

W Polsce nadal dość popularnie uważa się, że to co pochodzi z zachodu jest „lepsze”, jednak poświęcając mnóstwo czasu na sprowadzenie określonych produktów zza granicy, często nie dostrzegamy naszych rodzimych marek, które reprezentują bardzo wysoką jakość i mogłyby jak równy z równym konkurować z tymi zagranicznymi. Obecnie dużo się mówi o wspieraniu polskich przedsiębiorców i jak najbardziej powinno to dotyczyć również firm kosmetycznych. Laboratorium FEMI z pewnością zasługuje na szczególną uwagę nawet najbardziej wymagających klientów.

Co znajdziemy w ofercie?

Wyjątkowe, organiczne olejki eteryczne, wodę różaną jako bazę większości produktów, wyciąg z drogocennej róży damasceńskiej. Kosmetyki organiczne ze sklepu FEMI to kosmetyki dla każdej kobiety, która docenia naturalną pielęgnację, organiczne piękno i chce w pełni dbać o swoją skórę. Gama produktów tej marki jest w stanie w pełni zaspokoić nasze potrzeby związane z zakupami produktów z tej dziedziny. Składy kosmetyków udowadniają, że natura daje nam i pozwala skutecznie wykorzystywać olbrzymią gamę składników aktywnych, które mogą uczynić dla naszej skóry wiele dobrego. Wystarczy jedynie zdecydować się na odpowiednie dla siebie produkty i wykorzystać je w codziennej pielęgnacji naszej skóry.

4.6/10 - (4 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here