Kettlebells czy wiesz co to?

0

Kettlebells to sport polegający na ćwiczeniu z ciężarkami – brzmi znajomiej? I choć ta nazwa dyscypliny w naszym kraju nie jest jeszcze wszystkim znana, to ćwiczenia fizyczne z ciężarkami tak. A czy wiesz, że tego rodzaju  ćwiczenia pomogą Ci spalić nawet 400 kalorii w zaledwie 20 minut? Tak, ciężarki mogą zdziałać cuda!

Ciężarki kojarzą nam się głównie ze sportem dla mężczyzn, ale jest to również idealna dyscyplina dla kobiet! Treningi kettlebells drastycznie przyśpieszają metabolizm i rzeźbią ciało i mięśnie. Ćwiczenia z ,,hantlą” pobudzają do działania wiele grup mięśni. Ponadto dostarcza nam większej odporności na urazy oraz pomaga zachować odpowiednią sylwetkę ciała. Dodatkowo sport ten pomaga nam się skupić, uczy nas równowagi i kontroli. Wzmacnia także nasz układ sercowo-naczyniowy.Redukcja tkanki tłuszczowej również jest większa podczas tego typu ćwiczeń.

Jednak aby uzyskać odpowiednie rezultaty konieczne jest spełnienie kilku warunków. Ważne aby nasze ćwiczenia były krótkie, ale intensywne, a przerwy między seriami wynosiły tylko ok. 60 sekund.

Podstawowe ćwiczenie to tzw. swing – uch wahadłowy ciężarka w przestrzeni pomiędzy nogami, na wysokości brzucha, klatki piersiowej lub głowy.

Jeśli zdecydujemy się na uprawianie tej dyscypliny sportu to musimy wiedzieć, że trening ten dzieli się na dwa rodzaje ćwiczeń:

  • zamachowe (poprawiające przemianę materii i ogólną kondycję układu sercowo-naczyniowego),
  • siłowe (wzmacniające muskulaturę całego ciała – dzięki nim poprawia się siła, gibkość i koordynacja).
3/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here