Jaka szczoteczka soniczna daje najlepsze efekty?

0

Jak w przypadku wielu artykułów dostępnych na rynku, również jeśli chodzi o szczoteczki soniczne odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Szczoteczki działające na bazie wytwarzanych przez nie fal dźwiękowych, bo tym właśnie są szczoteczki soniczne, posiadają różnorodne parametry i w związku z tym – odpowiadają różnym potrzebom ich potencjalnych użytkowników.

Szczoteczki soniczne – różnice

Pomimo ogromnego wyboru takiego sprzętu nie warto sięgać po najtańsze tak zwane podróbki szczoteczek najlepszych producentów. Ci ostatni dbają zarówno o jakość produkowanych urządzeń, jak i o ich ciekawy, elegancki design.

Głównym czynnikiem różnicującym szczoteczki soniczne pomiędzy sobą jest parametr określający liczbę wytwarzanych przez nie drgań na minutę. O ile dzieciom wystarczy kilkanaście tysięcy takich drgań w modelach dla dorosłych – spotkamy się już z wartościami zbliżającymi się do stu tysięcy. Aby zachować dłużej zdrowe i piękne zęby nie musisz od razu decydować się na wybór najdroższego modelu z wieloma trybami prędkości oraz te najszybsze. Już za około jedną trzecią ceny szczoteczek luksusowych można kupić solidną soniczną szczoteczkę dla osoby dorosłej. Jaka szczoteczka soniczna jest zatem najlepsza? Jeżeli posiadasz wrażliwie zęby, albo tym bardziej – wrażliwe, podatne na zapalenia dziąsła, rozglądaj się raczej za droższymi szczoteczkami sonicznymi. Są one zazwyczaj wyposażone w specjalne włókna oraz inne elementy charakterystyczne dla końcówek szczoteczek do zębów, które pozwalają na mycie niezwykle delikatne. Jednocześnie posiadają funkcje pomagające z czasem pozbyć się problemu nadwrażliwych zębów czy dziąseł, albo w dużej mierze go zminimalizować. Producenci nowoczesnych szczoteczek sonicznych prześcigają się wręcz w stosowaniu coraz nowszych technologii i rozwiązań w tym zakresie. Szczoteczki soniczne głównie wpływają korzystnie na pozbywanie się osadów oraz niebezpiecznej płytki nazębnej, jaka po upływie czasu przekształca się w nazębny kamień. Jaka szczoteczka soniczna jest wystarczająca dla przeciętnej osoby dorosłej? Wystarczy wersja Basic.

Zwykła niezwykła szczoteczka soniczna

Osoby nie odczuwające dolegliwości związanych z nadwrażliwymi dziąsłami i zębami z powodzeniem stosować mogą szczoteczki o podstawowych parametrach, na przykład SEYSSO BASIC. Nie działają one w takim tempie jak modele tak zwane profesjonalne, jednak posiadają kilka innych prędkości, jakie całkowicie wystarczają do dokładnego i wysoce efektywnego czyszczenia zębów osoby dorosłej. Taka szczotka i tak stanowi wydatek kilkuset złotych, jednak kiedy zaczynamy kalkulować zakup szczoteczki sonicznej a koszt wizyty u dentysty oraz niewątpliwy dyskomfort wiązany z taką wizytą – często kupno szczoteczki to znakomita alternatywa. Porządnie i dogłębnie czyszczone zęby bez kamienia to mniej dolegliwości natury stomatologicznej i znacznie lepiej, niż w przypadku szczoteczek manualnych albo zwykłych szczoteczek elektrycznych, zadbane zęby.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here