Jak zupa pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów i paznokci?

0

Chcesz jeść zdrowo? Koniecznie sięgnij po jedno z najbardziej uniwersalnych dań, jakim jest zdrowa zupa. Nie umiesz gotować lub nie masz na to czasu? Poszukaj ich zamiennika, czyli gotowych zup w słoikach. Znajdziesz je w ofercie zdrowego cateringu dietetycznego.

Zależy Ci, aby Twoje włosy i paznokcie były silne i zdrowe? Włącz do swojego jadłospisu świeże warzywa. Możesz z nich przygotować pyszny koktajl lub pożywną zupę, która jednocześnie zastąpi Ci cały posiłek.

Utrzymanie zdrowych włosów i paznokci wbrew pozorom nie należy do trudnych zadań. Wiele zależy w tej kwestii od odpowiednio skomponowanej diety. Jeśli nie chcesz, by zabrakło w niej jakiś ważnych składników, zdecyduj się na dietę zupową. Zobacz, jak zupa może pomóc w utrzymaniu silnych i zdrowych włosów oraz paznokci.

Może Cię zainteresować: https://www.zdrowazupa.pl/blog/dieta-sokowa-i-jej-efekty-dla-zdrowia

Co wzmacnia włosy i paznokcie?

Zdrowe włosy i paznokcie to nasza najlepsza wizytówka. Musimy więc zapewnić im najlepszą pielęgnację. Jakie minerały i witaminy mogą nam pomóc w zachowaniu w utrzymaniu  ich w dobrej kondycji? Po czym w ogóle można rozpoznać, że naszym włosom i paznokciom czegoś brakuje?

Co na zdrowe paznokcie?

Paznokcie to jeden z wytworów naskórka. Zbudowane są głównie z keratyny. Chronią delikatne opuszki palców oraz zakończeń nerwowych w tym obrębie. Ponadto dostarczają sporo informacji na temat naszego ogólnego stanu zdrowia.

Po czym rozpoznać, że czegoś im brakuje?

 1. Osłabione paznokcie stają się łamliwe i łatwo się kruszą.
 2. Słabe paznokcie mogą pękać lub się rozdwajać.
 3. Zaniedbane paznokcie stają się cienkie i podatne na uszkodzenia.

Co wzmacnia paznokcie?

Nie sposób wymienić wszystkich składników mineralnych, których potrzebują nasze paznokcie. My skupimy się na najważniejszych.

 1. Potas – to jeden z minerałów, które zapewniają paznokciom właściwy wzrost.
 2. Żelazo – zapobiega łamliwości i rozdwajaniu paznokci.
 3. Witaminy z grupy B – pomagają zachować dobrą kondycję i zdrowy wygląd paznokci.

Jakie witaminy na silne włosy?

Osłabione włosy wysyłają nam jasne sygnały, że czegoś im brakuje. Stają się wtedy:

 • trudniejsze w układaniu, ale i samym rozczesywaniu;
 • kruche i łamliwe.

Ponadto możemy zauważyć rozdwajające końcówki i nasilone wypadanie włosów.

Co na słabe włosy?

Włosy składają się z: keratyny, wody, lipidów i pigmentów. Pełnią funkcję ochronną. Mają wpływ na termoregulację. Aby włosy odzyskały kondycję, potrzebują uzupełnienia szeregu składników. My wymienimy tylko najważniejsze z nich.

 1. Witaminy z grupy B – zapobiegają wypadaniu włosów.
 2. Witamina A – ma kluczowe znaczenie dla ogólnej dobrej kondycji włosów.
 3. Witamina H (inaczej biotyna) – dzięki niej włosy stają się bardziej elastyczne, mocniejsze i grubsze.
 4. Witamina E – przeciwutleniacz, który chroni włosy przed uszkodzeniami i zapobiega ich wypadaniu.

Dieta na zdrowe włosy i paznokcie

Jak najprościej możemy wzmocnić swoje włosy i paznokcie? Wystarczy zastosować zdrową dietę, czyli opartą na warzywach i owocach. Produkty te to bogactwo składników mineralnych, których potrzebują nasze włosy i paznokcie.

Co wzmacnia włosy i paznokcie?

Jak już nadmieniliśmy w diecie na mocne paznokcie i zdrowe włosy powinny znaleźć się przede wszystkim świeże warzywa. Które powinniśmy wybierać i dlaczego?

 1. Pomidory – bogactwo witaminy A. Jest ona niezbędna, aby wzmocnić ogólną kondycję włosów. Wspiera produkcję keratyny – ważnego budulca paznokci. W tych warzywach znajdziemy też biotynę, która ułatwia m.in. walkę z osłabionymi przez obgryzanie paznokciami.
 2. Warzywa strączkowe – zawierają one witaminy z grupy B, które nawilżają i odżywiają włosy oraz paznokcie.
 3. Natka pietruszki – skarbnica witaminy E przywracającej włosom blask, a także wzmacniającej kondycję paznokci.
 4. Buraki – cenne źródło żelaza. Zapobiega ono łamliwości i kruchości zarówno włosów, jak i paznokci.

Zupy a zdrowie i uroda

Jaka jest najzdrowsza dieta wzmacniająca włosy i paznokcie?  Największą skutecznością odznacza się płynna dieta zupowa. Jej menu stanowią zupy gotowane na wywarze ze świeżych warzyw. I to właśnie bogactwo tych produktów powoduje, że jedząc zupy, poprawiamy wygląd i kondycję paznokci i włosów.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy rzeczywiście jest to dobra dieta na zdrowe włosy i paznokcie sięgnij po gotowe rozwiązanie. Jest nim zdrowy catering dietetyczny Zdrowa Zupa. Znajdziesz w jej ofercie zupy, w znaczący sposób poprawią stan Twoich włosów i paznokci. Są to m.in.:

 • pomidorowa z soczewicą – znajdziesz w niej dużo potasu oraz witaminy z grupy B;
 • barszcz ukraiński Julii – dostarczy Ci potrzebnego żelaza oraz beta-karotenu – istotnego dla słabych i łamliwych paznokci;
 • jarzynowa z mlekiem kokosowym – uzupełni Twoją dietę w kompleks witamin A, E i C, które są niezwykle ważne, aby zapewnić włosom i paznokciom właściwy wzrost oraz dobrą kondycję.

Zainteresowana/zainteresowany? Przejdź do pełnej oferty: https://www.zdrowazupa.pl/ i złóż zamówienie. Później czekaj już tylko na efekty.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here