Jak wybrać dobre słuchawki gamingowe?

0

Słuchawki gamingowe różnią się nieco od standardowych modeli, jakich używamy na co dzień. Dają lepszy dźwięki i często są w parze z mikrofonem, co ułatwia zarówno rozgrywkę, jak i korzystanie z urządzenia. Jak wybrać dobry egzemplarz na nasze potrzeby?

Słuchawki gamingowe – czym różnią się od zwykłych?

Słuchawki gamingowe, podobnie jak studyjne, cechują się bardzo dobrą jakością oraz przestrzennością dźwięku. Jest to kluczowe w przypadku grania w wiele tytułów wymagających rywalizacji, ponieważ nierzadko musimy usłyszeć odpowiedni dźwięk, by móc dostatecznie szybko zareagować na rzeczy, które dzieją się wokół nas w grze. Dodatkowo słuchawki gamingowe występują również w formie headsetów, czyli są od razu połączone z mikrofonem. Taki zestaw ułatwia i umila rozgrywkę lub też inną aktywność, ponieważ nie musimy mieć przed sobą dodatkowego mikrofonu.

Czy cena ma znaczenie?

W przypadku sprzętu elektronicznego cena bardzo często warunkuje jakość produktu, który chcemy zakupić. W przypadku słuchawek ma to ogromne znaczenie, czy wybierzemy renomowaną i polecaną markę, czy tę mniej znaną. Różnica w cenie będzie również bardzo widoczna pomiędzy zestawem przewodowym, a bezprzewodowym, ze względu na technologię zastosowaną w rozwiązaniu bez kabli.

Jeżeli zależy nam na zakupie dobrych słuchawek gamingowych, które posłużą nam przez dłuższy czas, pozwolą odciąć się od świata zewnętrznego i dadzą naprawdę dobry dźwięk, nasz budżet powinien wynieść minimum 200-300 zł. Z kolei gdy mamy duże wymagania co do sprzętu audio, lepszym pomysłem będzie celowanie w półkę od 500 zł wzwyż – szczególnie dla opcji bezprzewodowej.

Jakie słuchawki warto wybrać – przewodowe czy bezprzewodowe?

Słuchawki gamingowe bez kabli mają wiele plusów. Możemy nie tylko spędzać czas przy komputerze, ale również swobodnie poruszać się po sporej przestrzeni. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak należy pamiętać że taki headset należy co jakiś czas ładować – czas działania na jednej baterii będzie więc jednym z bardziej interesujących nas parametrów. Niestety, za wygodę będziemy musieli też więcej zapłacić, ponieważ słuchawki bezprzewodowe są zwykle znacznie droższe. Z kolei gdy zależy nam na bardziej budżetowym rozwiązaniu, ale wciąż oferującym dobrą jakość dźwięku, wybór słuchawek z kablem będzie najlepszą możliwą opcją. Warto przy tym zwrócić uwagę na długość kabla, abyśmy mogli wygodnie z nich korzystać.

4.7/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here