Jak działa catering dietetyczny i czy to jest coś dla mnie?

0

Dla wielu osób catering dietetyczny będzie tylko modą i zbędnym wydatkiem, a dla innych świetne rozwiązanie, znacznie ułatwiające zdrowe odżywianie. Niezależnie od tego, czy podchodzisz do tej usługi dość sceptycznie, czy też właśnie zastanawiasz się nad skorzystaniem z diety pudełkowej, warto poznać zalety i wady tego rozwiązania. Jeśli się wahasz, koniecznie czytaj dalej!

Catering dietetyczny od kuchni – kto odpowiada za tworzenie jadłospisu?

Z pewnością chociaż raz w życiu marzyłeś lub marzyłaś o tym, aby zdrowy i pyszny posiłek magicznie pojawił się na Twoim stole – bez stania w kuchni, krojenia, smażenia, gotowania, a finalnie także zmywania. Można powiedzieć, że tak właśnie działa catering dietetyczny, bowiem to kurier dostarcza pudełka pod drzwi lub w inne, wskazane przez Ciebie miejsce, na przykład do pracy. Jedyne, co pozostaje do zrobienia to odebranie przesyłki i ewentualne podgrzanie niektórych dań. Nic więc dziwnego, że dieta pudełkowa stała się tak popularna – nie tylko wśród singli czy par, bo również i wieloosobowe rodziny chętnie korzystają z tego rozwiązania. Ale, ale… Wszystko to brzmi pięknie, jednak czy catering dietetyczny na pewno zapewnia tak dobrze zbilansowane posiłki, jak obiecują różne firmy? Tutaj warto więc nadmienić, że za jadłospis zawsze powinien odpowiadać dietetyk, a za przygotowanie dań kucharz. Koniecznie zwróć na to uwagę, wybierając dietę pudełkową, zwłaszcza w przypadku, kiedy dana marka oferuje dietę pudełkową dedykowaną konkretnym chorobom dietozależnym. Zawsze możesz także skontaktować się z działem obsługi klienta, aby dopytać o to, w jaki sposób komponowane są posiłki w cateringu dietetycznym.

Wielkomiejskie zachcianki a catering dietetyczny, czyli o wadach i zaletach pudełek słów kilka

Catering dietetyczny ma z pewnością wiele zalet, o których była już częściowo mowa w poprzednim akapicie. Codzienna dostawa zdrowych posiłków dla osób zabieganych, a także dla wszystkich tych, którzy chcą zmienić nawyki żywieniowe, to naprawdę wartościowa usługa. Również jeśli planujesz schudnąć lub zwiększyć masę ciała, dzięki diecie pudełkowej łatwiej będzie Ci trzymać się ustalonego jadłospisu i osiągnąć założone cele. Jakie są jednak wady cateringu dietetycznego? Cóż, pierwsze co przychodzi do głowy to cena oraz smak przygotowywanych dań. Patrząc na koszta takiego rozwiązania z pewnością można pomyśleć, że ktoś mocno zwariował. Jednak zanim z tego powodu skreślisz tę usługę, najpierw zastanów się, jaki jest dzienny koszt Twojego żywienia. Śniadanie w domu, potem kawa na wynos, a do kawy wiadomo, musi być coś słodkiego, potem lunch w pracy (zamawiany z pobliskiej knajpy), późny obiad w domu… Wszystko kosztuje, może się więc okazać, że Twój miesięczny budżet w tym zakresie jest bardzo zbliżony do kwoty, jaką zapłacisz za catering dietetyczny. Jeśli natomiast martwisz się o to, czy posiłki będą Ci smakować, poczytaj opinie klientów oraz sprawdź ofertę najpopularniejszych firm. Przykładowo, marka BeDiet Catering cieszy się na rynku bardzo pozytywnymi opiniami, na co wpływ z pewnością ma to, że wszystkie dania są przygotowane przez ten catering dietetyczny (m.in. sami wypiekają bułki oraz ciasta), a także wykorzystują świeże składniki, bogate w witaminy oraz minerały. Sprawdź ofertę BeDiet Catering na ich stronie internetowej i przekonaj się, że zdrowe odżywianie może być naprawdę pyszne!

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here