Jak dbać o planetę, dbając o siebie?

0

Wracamy do natury. Chcemy dbać o siebie i planetę, żyć w sposób jak najbardziej zrównoważony. Cenimy dobre produkty, ale cieszymy się nimi jeszcze mocniej, gdy stoi za nimi ważna społecznie idea. Za marką Hairlust stoi troska o środowisko i o Twoje… włosy!

Hairlust to skandynawska marka kosmetyków, suplementów i akcesoriów do włosów. Zyskuje coraz większą popularność ze względu na naturalne i świetnie opracowane składy swoich produktów. Ale powodów, dla których warto ją wybrać jest więcej. Zobacz, czym Hairlust wyróżnia się na rynku kosmetyków do włosów.

Pielęgnacja włosów z troską o planetę

U progu katastrofy klimatycznej każda odpowiedzialna firma powinna wdrożyć jak najwięcej działań, które doprowadzą do zrównoważonej i możliwie najbezpieczniejszej dla środowiska produkcji. Hairlust nie musi zmieniać koncepcji swoich produktów czy samego procesu produkcyjnego, by nadążyć za potrzebami środowiskowymi. Już teraz koncepcja marki opiera się bowiem na ekologii, neutralności klimatycznej, odpowiedzialnej gospodarce odpadami. Jak Hairlust realizuje swoje założenia?

  • dba o równowagę ekologiczną we wszystkich procesach (od produkcji, przez wysyłkę po wewnętrzne sprawy przedsiębiorstwa),
  • Hairlust pakuje swoje produkty w opakowania wykonane z recyklingu (dotyczy to zarówno tektury, plastiku, jak i szkła),
  • firma stara się działać bez szkody dla klimatu, koncentrując produkcję w Danii, angażując się w inicjatywy na rzecz klimatu i środowiska, sadząc drzewa, wspierając organizacje non-profit działające dla dobra planety.

Kosmetyki do włosów przyjazne naturze

Hairlust korzysta z natury. Świat roślin jest niezwykle cenny i bogaty – warto wykorzystać moc naturalnych składników, które mogą pomóc w poprawieniu kondycji włosów. W składach produktów znajdują się w większości certyfikowane produkty organiczne. Same produkty również są certyfikowane – prawie wszystkie uzyskały certyfikaty COSMOS Organic, co świadczy o jakości, transparentności i dbałości marki zarówno o produkt, jak i o zdrowie klientów.

Produkty Hairlust są ponadto wegańskie, dzięki czemu nie przyczyniają się do okrucieństwa wobec zwierząt. Większość kosmetyków została oznaczona rozpoznawalnym na całym świecie znakiem The Vegan Trademark, co świadczy nie tylko o wegańskim składzie, ale też o wyjątkowo rygorystycznym pod tym względem procesie produkcyjnym i o nietestowaniu produktu i składników na zwierzętach podczas produkcji.

Skład kosmetyków Hairlust

Kosmetyki Hairlust, jak już wspomniano, w zdecydowanej większości stworzone są ze składników naturalnych. Substancji wykorzystywanych przez firmę do produkcji kosmetyków jest sporo – pozwala to opracować produkty idealnie dopasowane do potrzeb konkretnego rodzaju włosa.

Słownik składników używanych przez Hairlust znajdziesz na stronie internetowej marki. Spotkasz tam m.in. aloes, olejek arganowy, ekstrakt z bambusa, biotynę, masło shea, kofeinę, miedź, witaminę B5, witaminę B6, ekstrakt z granatu, walinę, cynk. A to zaledwie kropla w morzu naturalnego dobra, z którego korzysta Hairlust przy produkcji swoich kosmetyków.

A czego nie znajdziesz w produktach Hairlust? Na pewno szkodliwych produktów, takich jak:

  • parabeny,
  • ftalany,
  • syntetyczne siarczany,
  • zapachy mogące wywoływać alergię.

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do włosów?

Kiedy wybierasz szampon, odżywkę czy inny produkt przeznaczony do pielęgnacji włosów, możesz zdać się na enigmatyczny opis producenta, próby zrozumienia zapisanego łaciną składu, polecenia nieznanych Ci osób z Internetu lub… proste, przyjazne rozwiązanie: zaufanie sprawdzonej marce. Najlepszym wyjściem z sytuacji będzie oddanie pielęgnacji swoich włosów w ręce firmy, która poświęciła sporo czasu i wysiłku w dobór składników, opracowanie receptur, klarownych instrukcji i pięknej szaty graficznej. Jeśli masz problem z włosami i nie chcesz poświęcać połowy swojego wolnego czasu na czytanie o pielęgnacji idealnej – po prostu wybierz produkty Hairlust: czyli pielęgnację idealną, ale bez konieczności zgłębiania wiedzy tajemnej o produkcji najlepszego szamponu.

W ofercie Hairlust dostępne są kosmetyki, które poradzą sobie z wszystkim problemami: z puszeniem się, przetłuszczaniem u nasady, ze zniszczonymi końcówkami, z potrzebą bezpiecznej dla włosa stylizacji, z odstającymi kosmykami… Wystarczy wejść na stronę marki i sprawdzić, która seria produktów będzie najlepsza dla konkretnych włosów.

Powyższymi działaniami Hairlust dokłada wszelkich starań, by spełniać swoje zasadnicze założenia: marka ma funkcjonować w zgodzie z naturą, bezpiecznie dla Świata, klientek i klientów, a także wydobywać z włosów naturalne piękno. Podejście to jest bez wątpienia charakterystyczne dla marek skandynawskich – bo przecież Hairlust pochodzi z Danii.

No i ten design…! Minimalistyczne opakowania w pastelowych barwach są niezwykle przyjazne dla oka, zdobią łazienkę niezależnie od stylu wnętrza, a potem… można je wykorzystać ponownie (a jak to zrobić, Hairlust podpowiada na swojej stronie).

Gotowi na powrót do natury?

8/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here