Jak dbać o dobrą dietę dla kota? 3 wskazówki jak wybrać karmę bytową dla swojego pupila.

0

Karma bytowa dla kota to podstawowa karma, którą podajemy zdrowym zwierzętom. Sucha karma i mokra karma z sukcesem mogą zapewnić pewność, że dobrze dbasz o swojego kota. Istotny zatem jest wybór takiego produktu, który zapewni prawidłową i pełnowartościową dietę dla naszego pupila. Warto więc wybrać najlepszą karmę, do której dodatkowe suplementy diety nie będą nam już potrzebne. Na rynku dostępnych jest wiele suchych karm bytowych dla kotów, jak więc zadbać o dobrą dietę dla kota pamiętając, że odpowiednia karma jest podstawią jego zdrowia.

1. Wiek zwierzęcia

Odpowiednia sucha karma bytowa dla kota ZooArt powinna zostać przede wszystkim dobrana do wieku zwierzęcia. Dostępne są na rynku w pełni dopasowane do wieku rodzaje karm, na przykład brit care. I tak suche karmy dla kociąt będą miały zupełnie inny skład niż te dla kotów dorosłych, czy kotów seniorów. Kocięta również będą wykazywać większe zapotrzebowanie na produkty mleczne, inaczej niż u dorosłych kotów. Dla kotów starszych będą dostępne karmy podobne jak w przypadku dorosłych kotów, ale zawierające przeciwutleniacze, chroniące komórki przed starzeniem, minerały wspierające drogi moczowe, wszystko co potrzebuje kot po ukończeniu 7 roku życia i co karma sucha może mu zapewnić. W przypadku kiedy nie przygotowujemy posiłków sami, zwierających przede wszystkim mięso, dobrym rozwiązaniem jest zwracać uwagę na to aby gotowa karma sucha dla kota stanowiła źródło białka. Niestety zawartość mięsa jest ściśle związana z tym jak kształtuje się cena produktu. I najtańsze produkty nie mają zbyt dużo wspólnego z białkiem zwierzęcym. Sucha karma dla kota jest zwykle podstawowym posiłkiem naszego pupila. Dlatego jedynie dobra karma będzie odpowiadać na wszystkie zapotrzebowania w diecie kota, w zależności od etapu jego rozwoju.

2. Choroby, alergie, sterylizacja, smaki

Wybierając karmę suchą musimy zastanowić się która z nich będzie dla naszego zwierzęcia najlepsza, w której zawartość tauryny sprosta naszym oczekiwaniom. Bezzbożowe karmy to trafiony wybór jeśli chodzi o pokarm taki jak sucha karma dla kotów. I tak dla kotów sterylizowanych najlepsza sucha karma będzie zawierać kwasy tłuszczowe omega, powinna w niej znajdować się niska zawartość tłuszczu, bez polepszaczy smaku i sztucznych barwników. Koty po zabiegu kastracji mogą cierpieć na otyłość, dlatego tylko wysokojakościowa karma sprosta wymagania w takiej kociej diecie. W przypadku kotów z nietolerancją pokarmową tym bardziej musimy wybrać karmę przeznaczoną dla kotów wrażliwych. Powinna zawierać również dostosowanego dla niego walory smakowe. Tak jak i kiedy mamy w domu wybrednego kota. Natomiast dla kotów cierpiących na różne schorzenia przewidziana jest karma weterynaryjna. Dostępne na rynku karmy weterynaryjne dla kotów alergików to karmy suche i mokre. Sucha karma dla kota spełnia również doskonałą ochronę dla jego zębów przed powstawaniem kamienia.

3. Pełnoporcjowa karma mokra 

Warto pamiętać, że suchą karmę należy uzupełnić, dlatego tylko karma mokra jest w stanie zapewnić odpowiednie nawodnienie organizmu kota. Koty picie wody traktują zupełnie inaczej niż pozostałe zwierzęta. Niejeden kot nie napije się wody z miski, będzie szukać dostępu do niej lepszej jakości. W twojej przeglądarce na pewno odnajdziesz różne metody pojenia, ale jedynie mokra karma uzupełni jej niedobór. Tak jak i sucha karma dla kota, mokrą również powinna być bezzbożowa karma, tym bardziej jeśli w domu mamy starsze koty. Dostępne są także karmy mokre, spełniające jedynie funkcję przekąsek, nagród. Pamiętajmy, że nie może być to jednak karma pełnoporcjowa dla kota.

Suchy pokarm czy mokra karma dla kota to dylemat każdego właściciela, który chciałby, aby jego pupil żył bardzo długo w dobrym zdrowiu. Najlepsza karma dla kotów powinna zawierać w sobie dużą ilość produktów pochodzenia zwierzęcego (bez dodatków „ubocznych”). Bezzbożowa sucha karma sprawdzi się wśród najbardziej wymagających zwierząt i jest jedną z częściej polecanych jako sucha karma bytowa dla kota.

4.7/10 - (4 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here