Histeroskopia a skuteczne leczenie niepłodności

0

Histeroskopia to endoskopowa metoda diagnostyczno-zabiegowa. Dzięki niej możliwe jest szczegółowe ocenienie budowy wnętrza macicy oraz usunięcie obecnych w jej obrębie zmian o charakterze patologicznym. Jest to obecnie często wykorzystywana metoda w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Przeprowadzona w profesjonalnej klinice histeroskopia w Krakowie jest w pełni bezpiecznym zabiegiem o wysokiej skuteczności. Sprawdźmy, co warto o niej wiedzieć!

Na czym polega histeroskopia?

Histeroskopia jest nowoczesnym badaniem ginekologicznym, które pozwala na dokładną ocenę stanu wnętrza macicy. Jest to bardzo często wybierany zabieg w dzisiejszych czasach, głównie ze względu na swoją wysoką skuteczność w diagnostyce, a także bezpieczeństwo. Szanse na wystąpienie jakichkolwiek powikłań są bowiem niewielkie, a komfort zabiegu wysoki – histeroskopia nie pozostawia po sobie widocznych śladów, a pacjentka szybko dochodzi do siebie po zabiegu. Zabieg ten wykonuje się z dwóch powodów – w celu diagnostycznym, a także zabiegowym, w celu usunięcia wykrytych zmian.

Histeroskopia jest obecnie uznawana za najdokładniejsze, aktualnie dostępne badanie, pozwalające na precyzyjną ocenę budowy anatomicznej macicy. Dzięki niej lekarz może ocenić kształt, śluzówkę, a także ujścia jajowodów oraz tym samym uzyskać pełen wgląd w sytuację zdrowotną pacjentki. Ponadto, histeroskopia pozwala na wykrycie nieprawidłowości, które są niewidoczne w standardowym badaniu USG. Badanie to jest najczęściej przeprowadzane w diagnostyce niepłodności, gdyż pozwala ustalić przyczynę trudności z naturalnym poczęciem, a także od ręki wyeliminować niektóre czynniki, które powodują niepłodność.

Jak przeprowadzana jest histeroskopia w Krakowie?

Zabieg histeroskopii w Krakowie jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Trwa dość krótko, bo ok. 10-15 minut. Po podaniu znieczulenia, do wnętrza macicy wprowadzany jest histeroskop. Macicę wypełnia się płynnym medium (najczęściej jest to sól fizjologiczna lub dwutlenek węgla). Pozwala to na uwidocznienie w mikrokamerze wnętrza jamy macicy. W sytuacji, kiedy w trakcie badania wykryte zostaną zmiany, możliwe jest ich usunięcie za pomocą mikronarzędzi, co pozwala na połączenie diagnostyki z zabiegiem. Po zakończonym badaniu pacjentka pozostaje w klinice pod obserwacją, która trwa zazwyczaj ok. 1-2 godziny. W dniu zabiegu zaleca się, aby pacjentka nie prowadziła auta oraz unikała nadmiernego wysiłku.

Histeroskopia, a skuteczność

Histeroskopia w Krakowie jest zabiegiem o wysokiej skuteczności. W związku z tym, jest to bardzo cenione i chętnie wybierane przez specjalistów z zakresu leczenia niepłodności badanie, które wiąże się z niskim ryzykiem wystąpienia powikłań. Po zabiegu pacjentki mogą jedynie zauważyć wielkie plamienie, które jest naturalną reakcją organizmu i nie powinno wzbudzać niepokoju. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest precyzyjne ustalenie przyczyny niepłodności, a niekiedy także całkowite jej wyeliminowanie, co pozwala wielu kobietom już wkrótce cieszyć się upragnionym macierzyństwem.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here