Gdzie kupować sprawdzone leki bez recepty?

0

Leki bez recepty oznaczane również symbolem OTC samodzielnie, czyli bez dodatkowej konsultacji lekarskiej, stosuje 21 proc. dorosłych Polaków. Kluczową kwestią jest jednak nie tylko ich bezpieczne przyjmowanie, zgodne z dołączoną ulotką oraz wskazaniami lekarza lub farmaceuty, ale kupowanie tylko i wyłącznie z zaufanych źródeł. Gdzie najlepiej to robić?

Bezpieczny zakup leków bez recepty

Około 20 proc. Polaków kupuje leki bez recepty online. Niestety nie zawsze robimy to w sposób prawidłowy, ponieważ jedynym sposobem na bezpieczne nabywanie tego typu preparatów jest korzystanie z oferty legalnych aptek działających przez Internet. Dlatego też wpisując w wyszukiwarkę frazę apteka internetowa bez recepty, trzeba mieć wiedzę odnośnie tego jak sprawdzić, czy podmiot rzeczywiście działa legalnie. Na szczęście nie jest to trudne.

Na stronie wystarczy bowiem odszukać logo w poziome paski w odcieniach zieleni i z szarym paskiem u góry, którym powinna identyfikować się każda, legalna apteka internetowa. Po kliknięciu takiego logotypu użytkownik jest przekierowany do zewnętrznego rejestru aptek, w którym muszą być zawarte wszystkie najważniejsze informacje o danym podmiocie, włącznie z adresem, danymi kontaktowymi i zezwoleniem do prowadzenia działalności. Zakup leków bez recepty tylko z takiego źródła, jest w praktyce bezpieczny.

Apteka internetowa – bez recepty, ale koniecznie bezpiecznie

Leki bez recepty kupowane z niesprawdzonego źródła mogą być nie tyle nieskuteczne, ile wręcz niebezpieczne. Dlatego też zdecydowanie odradza się korzystania z oferty niesprawdzonych stron internetowych, aukcji i ogłoszeń na forach, które – choć mogą wyglądać na rzetelne i uczciwe – niestety takie nie są. Dlatego też wpisując frazę apteka internetowa bez recepty i kupując leki, trzeba korzystać tylko z oferty sprawdzonych podmiotów.

Nie jest to trudne również dlatego, że w Polsce działa obecnie 170 aptek internetowych, odpowiadających za sprzedaż około 4 proc. leków bez recepty, a cyfra ta z roku na rok wzrasta. Wynika to m.in. z wygody takich zakupów, choć oczywiście wciąż wielu jest pacjentów, którzy preferują raczej osobiste wizyty w aptekach i bezpośredni kontakt z farmaceutami.

Sprawdzone leki bez recepty przez Internet – ze względu na zdrowie swoje i najbliższych osób – należy kupować tylko w legalnie działających aptekach. Identyfikują się one łatwym do zinterpretowania logotypem, które stanowi wizualny symbol potwierdzający, że dany podmiot działa w sposób w pełni legalny oraz że tym samym oferuje sprawdzone i bezpieczne leki bez recepty, oraz inne preparaty.

4.7/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here