Gainer czy białko

0

Gainer czy białko, to pytanie zadają sobie zazwyczaj osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztangą, choć czasami dotyczy również bardziej doświadczonych zawodników, którzy po prostu do tej pory nie interesowali się suplementacją.

Prawidłowa liczba białka w diecie jest konieczna, aby nasz organizm dysponował odpowiednią siłą do budowy mięśni aminokwasów. Dlatego wiele osób uważa, że aby zwiększyć obwody potrzeba ogromne ilości protein. Jednak bardzo często organizmowi nie tyle brakuje materiałów budulcowych, co energetycznych. Problem dotyczy głównie osób szczupłych z szybkim metabolizmem. Jeśli należysz do grupy tzw. hard-gainerów o błyskawicznej przemianie materii, to powinieneś się dobrze zastanowić czy faktycznie potrzebujesz białka. Możliwe, że lepiej posłużyłaby odżywka typu gainer, który w swoim składzie oprócz białka posiada również potężną dawkę węglowodanów. W rzeczywistości okazuje się, że włączenie gainera zamiast koncentratu proteinowego przynosi o wiele lepsze rezultaty w przypadku „wiecznie chudych”, potęgując przy tym wzrost masy mięśniowej.Jednak nie jest to regułą.

Jest spora grupa ludzi, która masę już posiada-nie do końca masę mięśniową. W tym wypadku zastosowanie gainera byłoby niekorzystne. Dorzucenie bogatej w szybkie węglowodany „masówki” mogłoby pogłębić jeszcze ten problem. Jeżeli trening nie przynosi oczekiwanych rezultatów możemy zastanowić się nad włączeniem odżywki białkowej, która dostarczy materiałów budulcowych.

Mamy nadzieję, że treści zawarte w artykule pomogą uporać się z wyborem właściwej odżywki, dzięki czemu uda się uniknąć dość częstych błędów wynikających ze złego doboru suplementów.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here