Filtry nakranowe – idealne rozwiązanie dla Twojej rodziny

0

Woda to najważniejsza substancja w naszym życiu. Jest zasadniczym składnikiem większości otaczających nas elementów przyrody. Niestety w efekcie działalności ludzkiej, znacząca część jej zasobów nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Dlatego tak dobrze sprzedają się wody butelkowane. Chociaż, gdy przejrzymy się ich składowi oraz uwzględnimy to, że rozlewa się ją w plastikowe butelki, to wcale nie stanowi dobrej propozycji. Coraz większa liczba świadomych konsumentów decyduje się na filtrowanie wody z kranu.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Współcześni zarządcy przedsiębiorstw wodociągowych, obiecują, że woda w kranie z powodzeniem nadaje się do picia. Jednak zazwyczaj, to co leci z kranu, niekoniecznie zachęca do spożycia. Dlaczego? Dlatego, że dodawane są do niej śladowe ilości związków chemicznych. Mimo że nie powinny niekorzystnie wpływać na zdrowie człowieka, to jednak bardzo negatywnie oddziałują na jej wygląd, zapach oraz smak. Da się to szczególnie odczuć po większych opadach deszczu lub roztopach. Wodociągowcy dodają wtedy więcej chloru i innych chemikaliów.

Na szczęście w sprzedaży znajdują się sprawdzone produkty, które z łatwością oczyszczają wodę kranową z wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, metali ciężkich i innych szkodliwych substancji. Osoby korzystające z filtrów są niezwykle zadowoleni ze swej decyzji. Oprócz tego, że piją smaczną wodę, to jeszcze sporo dzięki temu oszczędzają. Ograniczają jednocześnie ilość zużywanego plastiku. Filtrowanie wody jest zatem zarówno pozytywne dla naszego zdrowia, ale również ekonomiczne i ekologiczne. Każdy z nas może stać się propagatorem takiego efektywnego działania. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości filtry.

Jak działają filtry nakranowe?

W codziennym funkcjonowaniu każdej rodziny rewelacyjnie sprawdzają się filtry nakranowe. Są one montowane bezpośrednio do wylewki zlewozmywakowej. Te małe, poręczne urządzenia można szybko i bezproblemowo zainstalować do każdego kranu na stałe. Jakie są właściwości takiego filtra? Filtr nakranowy służy jednocześnie do filtracji wody pitnej, jak również jej uzdatniania.

Jednak to nie wszystko. Filtry zmniejszają także ilość szkodliwych składników chemicznych, które dodawane są do wody wodociągowej, w tym między innymi: drobiny organiczne, aktywny chlor i chloroform, pestycydy, fenole, benzol, metale ciężkie (na przykład: ołów, żelazo, kadm, miedź). Woda, które przepłynie przez taki filtr nakranowy jest krystalicznie czysta i nadaje się do bezpośredniego spożycia.

Uznanymi producentami filtrów nakranowych są firmy Aquaphor oraz Brita. Ich wyroby są niezwykle skuteczne i wydajne. Warto jednak pamiętać, że prawidłowe działanie urządzenia filtrującego zależy od regularnej wymiany wkładów filtrujących. Wytwórcy filtrów nakranowych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wyposażają je w kalendarz przypominający o wymianie filtra oraz sterownik, który umożliwia przełączenie strumienia wody oczyszczonej i wody nieoczyszczonej.

Gdzie kupić wysokiej jakości filtr nakranowy?

Godnym polecenia sprzedawcą filtrów nakranowych jest firma Aquamelior.pl. W ofercie znajdują się zarówno same urządzenia do filtrowania, jak i przeznaczone do nich wkłady filtrujące. Sklep umożliwia zakup za pośrednictwem strony internetowej oraz poprzez infolinię (73 014 84 69).

Co istotne, asortyment sklepu obejmuje również inne rodzaje produktów. W sprzedaży są także dzbanki filtrujące, butelki filtrujące, ekspresy do kawy oraz akcesoria AGD. Warto zapisać się firmowy newsletter. Każdy subskrybent otrzymuje aktualne informacje o promocjach i wyprzedażach.

5/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here